| alexalx1234 a întrebat:

Credeti ca in ziua de azi mai existe fete care sa se uite la baietii cuminti?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Numai ca baietii cuminti s-au cam rarit.

| alexalx1234 explică (pentru darrio2007):

S-au rarit datorita faptului ca si-au dat seama ca fetele vor bad boys

| RAY a răspuns (pentru alexalx1234):

Tu daca ai fi fata ai vrea un papa lapte langa tine sau unu care isi ofera siguranta, incrdere un viitor arata si bine?

| RAY a răspuns:

"Deși femeile se portrecționează deseori ca bărbați care doresc să fie de genul lor, sensibili și expresivi emoționali, stereotipul de tip grozav susține că, de fapt, atunci când este prezentată o alegere între un tip" drăguț "și un om nemișcat, insensibil, închis emoțional" om macho "sau" curvar ", ei resping invariabil tipul bun în favoarea" așa-numitului "concurent macho". [7]

O altă perspectivă este că femeile doresc "băieți drăguți", cel puțin atunci când caută o relație romantică. Desrochers (1995) sugerează că "încă pare popular să credem că femeile din America contemporană preferă bărbații care sunt" sensibili "sau au trăsături feminine de personalitate". Femeile au opinii diferite cu privire la faptul dacă "băieții drăguți termină ultimul" sexual sau nu. [Citare necesare]

Herold și Milhausen [22] au constatat că 56% din 165 de femei universitare au susținut că sunt de acord cu afirmația: "S-ar fi auzit expresia" tipii Nisa termină ultimul ". În ceea ce privește datarea și sexul, credeți că femeile sunt mai puțin probabil să facă sex cu bărbații care sunt "drăguți" decât bărbații care nu sunt "drăguți"? O a treia viziune este că, în timp ce "băieții drăguți" ar putea să nu fie la fel de reușita în atragerea sexuală a femeilor, aceștia ar putea fi căutați de femei care caută relații romantice pe termen lung (totuși, "băieții buni nu trebuie să-și piardă speranța, în timp ce femeile le plac "băieții răi" pentru torturi, au tendința să se așeze cu mai multe tipuri de îngrijire "-" băieții răi "tinzând să prezinte triada întunecată, adică" obsesia de sine a narcisismului, impulsivul, comportamentul chinuitor al psihopatului și natura înșelătoare și exploatantă a machiavellianismului ". Este o posibilitate ca femeile să plece să scape de circumstanțele lor de abuz, boală sau sarcină pentru a căuta o șansă cu tipul bun (ce au respins anterior),

Herold și Milhausen afirmă: "În timp ce" băieții buni "ar putea să nu fie competitivi în ceea ce privește numărul de parteneri sexuali, aceștia tind să aibă mai mult succes în ceea ce privește relațiile pe termen mai lung,." [22]

Un alt studiu arată că "pentru afacerile scurte, femeile tind să prefere un om dominant, puternic și promiscuu". Alte dovezi apar într-un studiu din 2005 din Praga: "De vreme ce femeile pot obține întotdeauna un bărbat pentru o aventura de o noapte, avantajează dacă găsesc parteneri pentru creșterea copilului" [23].

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca sunt, marea majoritate a fetelor, de fapt.
nu auzi nimic despre ele, pentru ca nu fac valva si sunt atat de cuminti, ca nici nu stiid e eexistenta lor.
Auzi in schimb de cele orbraznice si tupeiste, care sunt de fapt 5-10% din totalul fetelor. dar fiind atata de zgomoase, ies in evidenta, de parca ar fi cu miile.

| Freya1 a răspuns:

Da.Cele care sunt si el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce intelegi prin cuminti, fetelor nu le place ceva concret ci misterul adicã cei care aratã putin interes spre aproape deloc. Le place un tip misterios care nu sunt Sigure daca prezinta interes romantic sau sexual, asta se datoreaza din cauza competitiei, pot obtine sex usor si le plac baietii care reprezinta o provocare nu unul care il pot obtine usor.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Da

| Jannah a răspuns:

Da

| utilizatornou18 a răspuns:

Bineinteles! Pana si un prieten care plange la 23 de ani din orice fata de iubita lui ore in sir se casatorestehappy Acum depinde de tine ce fata doresti! Daca ai mari pretentii sa fie vreo frumoasa Angelina Jollie si nu stiu cum s-ar putea la un momentdat sa fuga asa ca alege cu cap! Totul depimde de tine si de comportamentul tau, sa nu fii nici atat de cuminte incat s-o plictisestihappy

| aaanonnimaaaa a răspuns:

Da Logic