| 1261996 a întrebat:

Credeti ca unde exista prietenie adevarata pot fi iertate greselile reciproc? Cum ar fi barfa, minciuna...

Răspuns Câştigător
| IfICanIhelpYou a răspuns:

Nu.crede.ma sunt fata
eu mi.am pus cea mai buna prietena pe primul loc inaintea parintilor a orice posibil. tindeam sa cred ca si ea ar face la fel pentru mine...dar nu a fost asa nici pe departe, am copilarit impreuna ani si ani de prietenie ..am dus.o la bunicii mei in sat, am prezentat.o prietenelor mele de acolo la care nu lea convenit de ea si am preferat sa.i trimit pe toti de unde au venit, ca sa nu mai spun ca eu nu mai ies prin sat de cate ori merg la bunicii datorita ei.ne.am indragostit de doi frati sufeream si radeam impreuna.eram orbita de ea si nu nu sunt pe invers.acum ..sa sfarsit nu mai pot avea o conversatie normala cu ea, doar reprosuri in schimb eu cu ce m.am ales? mi.am calcat mandria in picioare si am ajuns subiect de barfa ea nu a apreciat niciodata ce am facut pentru ea.te sfatuiesc sa iei lucrurile la rece si sa.ti mentii orgoliul cine te face sa suferi nu te merita si punct;] sper ca ti.am fost de folos

8 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Barfa? Minciuna? Asta numesti prietenie adevarata? Clar nu.

| TheStory a răspuns:

Da.

| Maomau a răspuns:

Unde exista prietenie adevarata, nu este loc de barfe si de minciuni!
Barfele si minciunile sunt acte de dusmanie nu de prietenie!
Prietenia este o floare rara si trebuie ingrijita cu drag si cu atentie si nu prin acte DUSMANOASE!

| hhhapciuuu a răspuns:

Da... daca cele 2 persoane tin foarte mult unul la celalalt, poate fi iertat orce! happy

| aleahimk a răspuns:

Unde exista prietenie adevarat nu pot exista astfel de greseli. Un prieten adevarat nu face asa, iar daca barfeste cu tine pe altii, inseamna ca nu este un prieten tocmai bun si exista posibilitatea sa te barfeasca pe tine insati/insuti.

| SageKid a răspuns:

Prietenia adevarata exclude barfa, minciuna

| xXxRadu a răspuns:

Prieteni adevarati nu se barfesc si nu se mint...Dar daca se intampla bineinteles ca se iarta stii cum se spune,, greseala recunoscuta e pe jumatate iertata,, deci da se vor ierta poate jnu pe moment poate nu in 15 minute dar cu timpul se vor ierta si se va uita :d

| 1261996 explică:

Asta cam asa e. Dar oare mai exista atunci un prieten adevarat? Imi inchipui ca nu, toata lumea face greseli. Eu am primit dusmanie de la cea mai buna prietena.