| Anonimaaaxgar a întrebat:

Credeți in visul de Boboteaza? Adică dacă am visat pe un băiat înseamnă ca o sa ma căsătoresc cu el? Cunoașteți persoane cărora li s-a întâmplat?

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu, nu o sa te casatoresti doar pentru ca ai visat un baiat pe o anumita data. E o prostie inventata de religiosi. Nu exista asa ceva. O sa te casatoresti cu cine alegi tu, cu un om care te iubeste si respecta, nu cu cineva dintr-un vis.

| mastadont a răspuns:

Nu cred în așa ceva și nici nu cunosc. E doar o superstiție care nu are nici o bază în logică și rațiune.

| Denisa6348 a răspuns:

Recomand sa nu te iei dupa superstitie, am o ruda care a avut un gen de 'vis' si s-a casatorit cu acea persoana chiar si daca multe persoane au avertizat-o in legatura cu 'printul' din vis, si a ajuns sa fie batuta de un tip betiv care fuma constant si a ajuns sa foloseasca religia ca scuza sa o manipuleze. Definitely do not recommend it.

| Denisa6348 a răspuns (pentru Denisa6348):

Ideea e doar ca, daca te atrage tipul asta incearca-l sa te cunosti cu el enjoy the moment dar doar sa nu consideri ca automat el e alesul daca nu ai motive concrete de a crede asta.