| anonim_4396 a întrebat:

Crezi in Dumnezeu sau in alta fiinta omnipotenta? Argumenteaza de ce da/nu.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa te lamuresti cand iti vine judecata pana atunci ai timp sa investighezi

| RAY a răspuns:

Nu,nu cred,nu exista nici o dovada ca exista vreo zeitate,creator, a crede in dumnezeu nu cere dovezi,credinta e credinta atat, eu nu cred in nimic, ori stiu, cunosc ceva ori nu stiu, a crede este de fapt a te minti ca stii ceva cand de fapt nu stii nimic

| Steregoi a răspuns:

Savantii considera necesitatea existentei gravitonului desi acestia nu l-au descoperit inca pentru a explica gravitatia. La fel e si cu necesitatea existentei Lui Dumnezeu.

| Theo94 a răspuns:

Nu cred ca exista, zeii/dumnezeu au fost inventati ca raspuns la unele probleme ale omenirii cand stiinta nu era destul de avansata sau nu era deloc, ex.: fenomene naturale, ce se intampla dupa ce mori, etc. De multe ori religia (care are in centrul sau un zeu sau mai multi) este folosita pentru a manipula.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred binenteles ca cred, doar ca trebuie sa-ti faci praf creierul cu unele droguri pentru al simpti pe Dumnezeu.
Plus Dumnezeu nu e o fiinta, e un tot.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Nu cred în Dumnezeu sau alte prosti inventate de oamenii pentru a tine în frâu masa de oamenii.

Însă cred în mine.

Cred ca eu sunt un Dumnezeu.
Eu pot fi binele din masa de oamenii care sunt diavoli.

Bunătatea =rai
Răutatea =iad.

Tu alegi ce sa fi în lumea asta.

Crezi în ce vrei.

Nu cauta răspunsuri sau întrebări deoarece o sa intri într-o depresie și o nefericire de tot rahatu'

Prefer sa cunosc viata în timp ce călătoresc decât sa o cunosc dar sa nu o călătoresc.

. Scuze de greșelile gramaticale

| pacatosulBogdan a răspuns:

Cred in Sfanta Treime, singurul Dumnezeu, pentru marturia Sfintei Scripturi, pentru marturia Sfintilor Apostoli si Prooroci, pentru jertfa atator mucenici, pentru marturia vietii sfintilor parinti ai Bisericii, mai ales pentru a celor din sec. al XX-lea. Dumnezeu este ratiunea existentei tuturor, cauza si sensul, Alfa si Omega, Inceputul si Sfarsitul. Nimic nu poate fi explicat fara El. Cred in Dumnezeu pentru smerenia dumnezeiasca a lui Hristos si pentru invierea Lui. Hristos a inviat!

| uchihasasuke09 a răspuns:

De acord cu Sym Tudor.