| Marrythenight a întrebat:

Cu media mea de 7, 95 este posibil sa intru la un liceu care anul trecut s-a intrat la filo cu 8, 37. avand in vedere modul de calcul a mediei? liceul nu este unul de elita, iar in 2012 s-a intrat cu 7, 37.

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Da, se poate. Daca nu intri la profilul dorit, incearca sa intri la orice profil pentru ca odata ce esti in liceul respectiv, poti sa te transferi de la o clasa la alta extrem de usor in prima saptamana de scoala cand toata lumea ''migreaza'' putin. happy

| Marrythenight explică (pentru Artemisia):

Filologia are cea mai mica medie, din liceul respectiv

3 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

E posibil însă nu garantat.

| SimonaSimona01 a răspuns:

Dupa ce note s'au luat, da sunt sigura ca vei intra...