| zcrystinaa a întrebat:

Cum ar trebui sa fie scoala ideala?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa ne educe scoala prin comportament civilizat, gandire rationala, educatie, curiozitate, orele sa nu fie o pedeapsa si sa participe toti elevii la ora, scoala sa se implice direct in viata elevului, sa nu fie un chin invatatul din contra, o placere, cartile sa nu aiba sute de pagini si sa aiba doar zeci de pagini dar sa fie mai rationale, sa nu se faca materii aiurea de care nu o sa ai nevoie never, sa ai o meserie cand o termini etc. din pacate in Romania e doar multa teorie si atat si asa 90% uiti in ce faci in 12 ani de scoala cui naibii ii trebuie atatea materii atata matematica cand noi mergeam la cules de capsuni. fii fara griji ca copiii nostri tot sclavii vestului vor fi, never nu vom ajunge mai departe de unde suntem, nu vezi ca si cu bacu de fapt ce castigi? nimic, toti viseaza la milioane de euro cand termina o facultate dar de fapt habar nu au ce-i viata, stii ca aia 5% din bogatii lumii au scoala vietii? omul are nevoie de bani, hrana etc nu de filozofie

| aXy99 a răspuns:

Pentru fiecare ar fi diferita, pentru unii scoala ideala ar fi cea inexistenta.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Sa nu existe uniforma, profii sa fie de treaba, sa nu-ti dea temelaughing

| sooome a răspuns:

Vacante mai lungi, program mai scurt si mai "pasnic".

| zcrystinaa explică:

Ceva mai detaliat