| anonim_4396 a întrebat:

Cum ar trebui sa interpretez acest caz?:
Am cunoscut un baiat pe care chiar l`am placut, ne-am imprietenit din ce in ce mai mult, dar eu nu il vreau doar de amic... unii amici de ai nostri au aflat ca il plac, l`au sunat si l`au intrebat de ce nu se combina cu mine, iar el a zis ca sunt prea mik(el=17, eu=14)...eu una nu cred ca asta e singurul motiv.
Bineinteles ca eu am negat totul, am devenit iar foarte buni prieteni, cand vorbesc cu el realizez ca il plac din ce in ce mai mult... ce ar trebui sa fac. dati`mi un sfathappy

Răspuns Câştigător
| MiK3L a răspuns:

Probabil ca si el te place si are aceeasi frica ca si tine sa nu afle ceilalti, intelegi? Atunci vrobeste cu el intre 4 ochi si zi-i ca il placi. Dar sa sune asa mai dulce nu asa din scurt. Hai ca stii tu cum. Zi-i. Daca si el te plece intr-adevar. ei bine e al tau.

GOOD LUCK!

5 răspunsuri:
| AdRihanna a răspuns:

Ai eu m`am gandit la varianta asta, fiindca a dat multe semne ca ma place, dar mai demult am incercat sa-l combin cu o fata si atunci a zis ceva de genu ca trebuie ca fata ideala sa tina la el cu adevarat, sa-l iubeasca si sa fie sincera...eu zic ca am aceste calitati dar nu stiu ce sa fac...
mi-a recunoscut si in fata si cand l`au intrebat alti prieteni comuni ca sunt draguta, deci, problema cum ca nu i`ar placea cum arat nu se pune...
Mai nou am cunoscut un amic de`al lui, si acel baiat i-a zis ca ma place, acelasi lucru i`l-am spus si eu si a spus ca se bucura pentru mine, ca poate iese ceva intre mine si amicul lui...

| AdRihanna a răspuns:

Ne cunoastem cam de 8 luni...nu stiu cata rabdare sa mai am...
De uitat nu pot fiindca avem multi prieteni comuni, e mai complicat.

| AdRihanna a răspuns:

Sincer nici eu nuprea am initiativa...

| obsession01 a răspuns:

Ca baiat sfatul meu ar trebui sa il iei deoparte si sa discutati sa vedeti daca va merge pentru ca multi prieteni asa ca voi sau si casatorit...vb aia incercarea moarte nu arehappy

| alexutzaa_1567 a răspuns:

Buna. daca el tear placea cu adevarat ar fi de acord sa stea cu tine pentru ca diferenta e de 3 ani nu e prea mare. ai rabdare si daca el chiar nu vrea. uiltal