| iuliaGirl11 a întrebat:

Cum ar trebui sa ma port cu o profa care urastea toate clasa in special pe mine? straight face

5 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Cât mai natural! Vorbiți cu diringinta, aduceți-i argumente reale pentru a vă susține afirmațiile, vorbiți cu părinții pentru ca împreună să găsească o soluție.

| solumaam a răspuns:

Ar trebui sa nu amestecati sentimentele cu profesionalismul...ea preda si voi invatati, restul depinde de educatia fiecaruia.
Vedem tot felul de situatii pe la televizor cum se comporta elevii cu profesorii, nu mai exista respect ...intrebarea este de ce va uraste profesoara?
Intre pedagog si elev sunt foarte mari diferente si voi nu trebuie sa puneti pedagogul pe aceea-s linie cu voi ...este normal ca daca voi nu il respectati si fiecare doreste sa arate colegilor cat de grozav este si alt coleg filmeaza grozavenia lui si o pune pe youtube si profesorul apare intr-o postura umilitoare sa aiba resentimente!
Voi nu aveti voie cel putin moral sa va purtati altfel cu pedagogul decat sa invatati si sa invatati!
Ora de curs este a lui si pauzele sunt ale voastre!

| User a răspuns:

Mai bine faci pe proasta, nu are sens sa te pui rau cu superiorii, mai rau faci.

| BìbììliciOus a răspuns:

Incearca sa nu creezi prea multe probleme, pentru ca momentan esti oarecum la mana ei si nu te-ar ajuta deloc.
Sau poti lua legatura cu directoarea scoli/liceului sau diriginta`.
Daca spui ca uraste toata clasa sufera cu capu saraca`:]]

bafta!;*

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ei, nici chiar așa, toată clasa este urâtă de o profesoară! E deja exagerat.
Să fiți cuminți, atenți și activi la ore, fără chiuluri, etc.
Pa, pa.