| Babushka a întrebat:

Cum ar trebui sa se imbrace o fata ca sa fie sexy? dar nu vulgar in acelasi timp ast raspunsuri de la baieti big grin

7 răspunsuri:
| Paris a răspuns:

Da, bine spus ca este importanta atitudinea, dar am vazut si fete execrabile care se credeau atat de frumoase, incat iti venea sa le dai un capac in nas tongue
Eu vad o fata sexi, imbracata elegant, sau office. Vad sexi o fata bruneta cu parul lung si o rochie rosie sau neagra, lunga, cu tot spatele gol, inalta si bine parfumata. Vad sexi o tipa intr-o fusta neagra, conica cu o camasa alba. Vad sexi o fata care arata bine la corp, o fata care isi stie calitatile, care stie sa si le pune in valoare. O fata care daca are sani, poarta un decolteu micut, iar daca nu are, nu poarta. E sexi o fata care stie ce sa poarte, cum sa poarte si cand sa poarte. happy

| DrViorel a răspuns:

Daca ai corp cat de cat sportiv, te imbraci in ceva elegant+strans pe corp, oricum nu corpul conteaza neaparat, ci sa stii sa fi simpatica, sa fi dulce, sa stii sa zambesti cand trebuie, sa nu fi prea fortata in zambet, dar in acelasi timp sa ai grija sa trimiti o nuanta de dulceata prin el, mai nou la fete se poarta si camasa, putin decoltata, geaca de piele imblanita, si cismulite cu tocuri mai mici, este tenta de toc inalt, darva zic eu sunt in domeniul modelingului si iarna, toamna nu porti asa ceva non-stop, mai si schimbi, innventezi un look al tau care crezi ca te prinde bine... O zi buna si frumoasa!

| simoSTAR a răspuns:

Pai depinde de de locul unde merge.chiar vb cu un prieten de chestia asta si uite in acest videoclip fetele sunt foarte sexy chiar daca nu au o tinuta extravaganta, vulgara...http://www.youtube.com/watch?v=HyE-h7a2jQc
importanta este atitudinea

| remus a răspuns:

Toate femeile si florile sunt frumoase, indiferent de vestmentatie!

| Doa'Do a răspuns:

@mirunik24 : sa te auda Dumnezeu!
Daca si baietii din ziua de azi ar vedea ca orice fata e sexy in felul ei oh go on. poate ca unele n-ar mai suferi atat din cauza unor baieti fitosi si cu nasul pe sus.
Cat despre imbracat; cum s-a mai spus. daca ai un corp frumos iti pui in valoare partile cele mai bune, pentru ca cei care te vad sa fie uimiti de cat de bine arati.
Daca ai sani frumosi, un decolteu nu ar strica.
Iar daca ai picioare sau fund frumos, niste pantaloni stramti ar fi indicati happy; Idei sunt multe, tu trebuie sa fii creativa si sa te simti bine!

| ChibiRose a răspuns:

Fiecare fata e sexy in felul ei.Nu iti trebuie tinute extravagante, smechere, vulgare.Totul e sa te simti tu sexy si ceilalti vor simti si ei asta.Aranja-te ca de obicei, ia note bune la scoala si nu te indragosti usor.Vei face baietii sa rada de tine. O fata desteapta, ingrijita si cu tinuta cuminte atrage mai mult atentia decat una care are doar sfar*****e acoperite si vin cu fustite mini.Acelea sunt pi******ce.Deci fii tu insati si totul va fi ok!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i usor sa fii senzuala, sexy si sa nu atingi vulgaritatea.
Eu cred ca o poti face daca mai pui un filtru, adica nu cere sa fii direct sexi, ci incearca pornind de la un curent al modei sa ai si elemente de senzualitate.
Exemplu:cauti sa te concentrezi pe ceva retro, si doar cateva elemente bine echilibrate le subliniezi printr-o tenta sexy.Sau te concentrezi pe un stil(romantic, sau clasic, etc) si punctezi tot asa, cu cateva trasaturi o latura sexy.
E mai interesant sa porti, de pilda, o camasa clasica de sub care se ghiceste ca nu ai sutien decat sa vii cu o bluza f stramta si cu buricul gol, unde arati totul din prima clipa.
E mai incitant sa vii cu o rochie al carei material se muleaza f frumos pe solduri decat sa-ti expui direct soldurile intr-un pantalon prea scurt, infipt in fund.
Ideea este sa nu vinzi totul in prima clipa, aia inseamna vulgaritate.Sa lasi sa se subanteleaga, sa inciti si sa dai teme de observatie.Aia e senzualitate in materie de toale.