| anonim_4396 a întrebat:

Cum ar trebuie sa ne comportam cu persoanele arogante?
Voi cand intalniti o persoana aroganta, cum va apropiati de ea? Cum ii vorbiti?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Ii vorbesti frumos, esti prietenos cu ea, dar nu prieten.Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi unele articole utile.

7 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Eu de obicei vorbesc oamenilor asa cum imi vorbesc. Iar de o persoana aroganta nu am de ce sa incerc sa ma apropii, imi aleg cu grija cercul de persoane cu care urmeaza sa stau.

| neutrino a răspuns:

Persoanele arogante trebuie ignorate!

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Inchizi repede discutia, te scuzi ca trebuie sa pleci si gata.

Nu are sens sa iti pierzi timpul cu persoane care nu au incredere in ele sau care se cred mai importante decat sunt.

Pentru ca exista multe alte persoane cu care te poti intelege mult mai bine.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

De obicei nu vorbesc si nici nu incerc sa ma aproprii de ea, plec imediat din acel loc.

| Danişor a răspuns:

Pai daca te ia peste picior, spune-i fata niste injuraturi ceva gen : muia-mi-as cornu in laptele ma-tii, pisati-as merindele sau daca vrei sa o dai mai cu stil fa asa : marsi in **** mea pisati-as merindele... laughing)

| devor a răspuns:

Ii spun direct ce am de zis

| Teiubescinsecret a răspuns:

Fi tu insuti... daca te ia peste picior si se crede superior, spune-i in fata : stii ceva lasa aroganta cand vorbesti cu mine, foloseste-o cand vorbesti cu altii