| delia9292 a întrebat:

Cum trebuie sa ne comportam cu persoanele necunoscute? De exemplu...intr-o chirie unde mai sunt si alte persoane?

Răspuns Câştigător
| iuliaiuliaiulia a răspuns:

La inceput sa te comporti f respectuos si amabil, dar la inceput sa fi atent sa nu fie niste ciudatihee hee si vorbiti mai mult pana deveniti prieteni sau macar mai apropiati si chiar si asa cu respect.happy

16 răspunsuri:
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Te comporti absolut normal.Fi tu insuti sigura pe tine
Te saluta il saluti te scuipa il scuipi.
Iti pune piedica i spargi capu.

| delia9292 explică (pentru SchiZz20CMrecords):

Bune sfaturi, multumesc.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Cu amabilitate. În ce priveşte încrederea, ea trebuie acordată treptat, pe măsură ce primeşti mai multe motive de a o oferi.

| Aberdeen a răspuns:

In exemplul mentionat de tine este cel mai OK sa fii politicos (asa te poti face bine apreciat), iar daca persoanele (unele) din anturajul tau nu iti sunt pe plac continua sa fii la fel de politicos si cu bun simt insa sa iti vezi de treaba ta, si in cazul in care persoanele ti-au facut o impresie buna iti poti face foarte repede prieteni prin modul in care te comporti!

SFATUL MEU ESTE SA FII CU BUN SIMT FATA DE PERSOANE NOI, insa sa nu te lasi nici "calcat in picioare"!

Funda daca te-am ajutat? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu respect.

| SerafimHD a răspuns:

Macar sa va salutati zic eu!

| Against a răspuns:

Incearca sa socializezi cu ele, si sa le ajuti daca au nevoie. nu te inchide in tine

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Sa fi politicos sa zâmbești sa fi foarte relaxat cu cuvintele la tine sa nu te panichezi, dar cel mai important sa fi politicos și sa vorbești foarte calm. Mult succes.

| FantaZEW a răspuns:

Pai eu zic ca trebuie sa le dai macar buna ziua si sa incerci sa devi prieteni cu ei si sa va respectati reciproc ^^.

| monycutzza a răspuns:

Normal, sa fi tu insuti, sa comunicati

| delia9292 explică (pentru monycutzza):

Despre ce anume sa comunic?

| victor73 a răspuns:

E greu de raspuns la asa ceva depinde de oameni caractere,

| ImHere a răspuns:

Fa-ti-i prieteni dar ai grija, pot sa-ti fure lucruri.

| PuppetXD a răspuns:

Vorba dulce multe aducewinking Pur si simplu, poti sa incerci sa te integrezi. Nici sa intri in sufletele oamenilor, dar sa-i apreciezi si sa nu fi retrasa si sa nu comunicati. Incearca sa adaptezi un caracter pe masura gazdelor. Consider ca ar fi neplacut sa stai izolata doar in camera ta si sa nu socializati cat e ziua de lunga. Daca nu se poate mai mult, trebuie doar sa pastrati o relatie simpla bazata pe respect si apreciere.

| danutza91 a răspuns:

Cat mai politicos posibil iar restul vine de la sine, depinde de caracterele fiecaruia

| delia9292 explică:

Multumesc mult tuturor!