| gaby5995 a întrebat:

Cum arata profesorul de succes in viziunea voastra?happy

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Un profesor de succes este acela care isi intelege elevii, stie cum sa se faca placut si in acelasi timp stie sa inspire disciplina, stie cand si cum sa ia o pauza, pentru a nu'si stresa eleviii, nu jigneste copiii, este rabdator, iar pe langa asta, are raspuns la toate problemele ridicate de elevi in acea materie si nu numai. Pe langa asta, este obligatoriu sa scrie corect si sa se exprime corect, chiar daca nu este profesor de romana. Sper ca ti'am fost de ajutor.

1 răspuns:
| AtateaConditii a răspuns:

Nu pot sa imi imaginez perfect, doar de treaba. Care preda si asculta, nu jigneste copiii si le da o sansa. Care combina placutul cu utilul, adica sa ne predea intr-un mod amuzant mai usor de retinut.