| Andreeamiruna67 a întrebat:

Cum aș putea face sa-l fac pe fratele meu sa tacă din gura? Gen ma înjura mereu. Mai ales ca îmi spune 'cur. Va'
Iar eu încă sunt virgina.
Pnm, nu îi fac nimic și vine la mine sa ma înjure.
Are 16 ani, iar eu 13.
E normal asa ceva? Acest lucru ma face sa ma sinucid.

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ce te retine sa-l parasti/sa le spui parintilor despre modul josnic, indecent si incalificabil de a se comporta in relatia existenta intre voi? Este abolut anormal sa manifeste un astfel de comportament fata de oricine si cu atat mai mult fata de o surioara mult mai mica. thinking

| sierra1 a răspuns:

Sigur nu i-ai dat tu vreun motiv "ca îmi spune 'cur. Va'"? ce Pnt

| Andreeush a răspuns:

De ce nu le zici părinților tăi?

| Stropdeploaie a răspuns:

Da i o mare palma! Si se va cumintii!

| DevilRock a răspuns:

Trebuie să existe un motiv pentru care îți spune așa.

| yardiemarian a răspuns:

Pune-i "virginitatea" pe bot sa vezi ca n-o sa mai comenteze.

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-le parintilor!

| Adry05 a răspuns:

Extraordinar ce motiv intemeiat sa te sinucizi, frate ce generatie de batuti in cap, ajungeti sa va sinucideti si ca nu va pupa mamica de noapte buna

| lovegirl15 a răspuns:

Lasa prostiile, ca asta nu-i motiv sa te sinucizi. Sunt lucruri mult mai grave decat asta in viata.
Incearca sa te gandesti la motivul pentru care el se comporta asa. Are vreo justificare, i-ai dat tu vreun motiv? Ai incercat sa vorbesti cu el?
Poate ar fi bine sa vorbesti si cu parintii tai, sa le spui despre comportamentul fratelui tau. Incercati sa discutati impreuna si se va gasi si o rezolvare la situatia asta.
Intre timp, daca tu stii ca nu i-ai dat motive pentru care sa te faca curva, lasa-l in pace sa zica ce-o vrea. Stiu ca nu e foarte placuta situatia, dar incearca sa te detasezi. Ignora-l si o sa vezi ca dupa se va plictisi sa se ia mereu de tine. Poate ii place doar sa te tachineze, iar daca tu te enervezi si reactionezi la cuvintele lui, il face sa se ia si mai tare de tine.
Repet: vorbeste si cu parintii. Ei ar trebui sa stie mai bine ce sa faca, cum sa il abordeze pe fratele tau.

| Lioana a răspuns:

Ai un frate nesuferit. Asta e. Nu poti sa-ti alegi familia dar poti sa-ti alegi prietenii. Ar fi bine sa ceri parintilor tai sa intervina iar pe el ignora-l atunci cand se comporta urat. Daca ii raspunzi si tu in acelasi fel il stimulezi sa continue.