| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa fac porii de pe picioare sa nu mai fie asa proeminenti?
Nu stiu exact daca porii sunt de vina, insa asa mi-a spus cosmeticiana. Ma epilez cu ceara si imi ramane pielea exact la fel, numai ca sa duce roseata. Ce as putea sa fac sa nu se mai vada sau sa dispara? Alte pareri spuneau ca poate fi o alergie la smulgere, nu stiu ce sa mai cred.

3 răspunsuri:
| Lorenuta2000 a răspuns:

Poate ar trebui sa incerci sa te epilezi cu altceva, cum ar fi crema epilatoare sau un aparat de epilat. E posibil ca ceara sa fie problema.

| girly911 a răspuns (pentru Lorenuta2000):

Nu se ingroasa firul de la aparat sau de la crema?big grin

| Lorenuta2000 a răspuns:

Nu prea cred ca s-ar putea intampla asa ceva.