| Anamaria6384 a întrebat:

Cum as putea sa ma împac cu iubitul meu? El m-a părăsit acum o luna doar ca am continuat sa vorbim pana acum o săptămâna deoarece eu nu l-am mai căutat dar in schimb am primit niște poze de la el, nu am dat curs discuției, am răspuns scurt, am stat m-am gândit și am realizat ca as vrea sa ne impacam..cum as putea subtil sa ii propun asta? Nu vreau sa fiu directa deoarece nu știu cum va reacționa și nu vreau sa para ca îl stresez

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Scrie-i și tu, întreabă-l ce face sau trimite-i ceva ca să vadă că vrei să vorbești cu el și vezi cum abordează situația/

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu încerci să vorbești cu el nu rezolvi nimic.

| Clytia a răspuns:

Hei! Poți să-l întrebi ce se întâmplă până la urmă între voi. Dacă el s-a gândit la o continuare. Nu consider că-l stresezi în felul ăsta. Dacă zice pas, atunci lasă-l în pace și cauta-ți le altcineva.
Dacă vrei să vă împăcați, lămurește mai întâi situația că altfel n-ai cum.
Mult noroc!