| Debb a întrebat:

Cum as putea sa-mi inveselesc camera? De exemplu sa-mi lipesc chestii pe pereti sau pe dulapuri, sa agat chestii de lustra... Dati-mi niste idei.
P. S. Fara postere!

Răspuns Câştigător
| Biiiib a răspuns:

Hmm exista in market`uri mari niste autocolante pentru geam, cu tot felul de culori, modele si textebig grin.Ai putea sa iei si sa le lipesti pe geam/uri. Poti sa-ti prinzi draperiile/perdelele cu niste clesti colorati.[eu pentru cea de zi am soare,iar pentru cea de noapte lunalaughing],ai putea sa iti lipesti niste tablouri cu oglinzi pe dulapuri,nu stiu daca ai vazut,dar sunt foarte cool,am prin toata casa de aleabatting eyelashesblushing,pe pereti poti sa pui niste floricele multicolore, pe care le poti achizitiona de la magazinul de decoratiuni, sau din Real`...Pe usa poti sa-ti iei niste pancarde cu textebig grin...si poti sa-ti cumperi niste pernute colorate pentru camerabig grin.si pentru lustra. daca ai de aia cu fier liber[nu stiu daca intelegi c vreau sa spun]. poti lipi niste smile`uri[le poti lua din Kaufland]big grin.

8 răspunsuri:
| NoUseForAName a răspuns:

Un raft cu cartile sau romanele tale preferate. Niste tablouri cu poze. Niste bibelouri.

Sper ca ti-am dat idei.

| XtmCamiii a răspuns:

Confectioneaza tot felul` de chestii care sa pare ciudate dar tie sati placa, de ex: deseneaza niste buburuze sau fluturi(scuze sunt cam copilaroasabig grin) si daca vrei puneti poze cu prietene sau desene printate sau chiar facute de tine pe un panoubig grin sper sa-ti placa ideiile mele. Dai si funitsa?

| XtmCamiii a răspuns:

Confectioneaza tot felul` de chestii care sa pare ciudate dar tie sati placa, de ex: deseneaza niste buburuze sau fluturi(scuze sunt cam copilaroasabig grin) si daca vrei puneti poze cu prietene sau desene printate sau chiar facute de tine pe un panouhappy sper sa-ti placa ideiile mele. Dai si funitsa?

| MeJustMeAndStop a răspuns:

Este o idee bună. happy, să lipeşti chestii pe dulapuri, pe pereţi, cu siguranţă o va înveseli, trebuie să ai grija doar să combini totul încât să iasă bine.
...ba chiar poţi picta ceva pe pereţi happy.
...să decorezi unele lucruri.happy

| DeeeaA a răspuns:

Din ce scrii aici, vrei sa iti inveselesti camera.Ei bine.depinde foarte mult culoareabig grin
O poti varui in mai multe culori(tipatoare sau nu, dAR diferite) sau un perete de cate o culoare.
Iti poti cumpara o lenjerie noua cu un model care sa exprime,. stiu eu ceva.
Stii ca daca lipesti "chestii" cum zici tu. apoi dezlipesti.si iar lipesti.o sa iti ramana urmesad
Nu ti-as recomanda sa faci asta.
Prinde cu scoci.sau na! lipeste. Dar nu zeci.un megaposter cu vedeta preferata.
Funda?

| criss_2781 a răspuns:

In primul rand peretii nu ar trebui sa fie albi, galbenul mi se pare cea mai vesela culoare.
2:pe fiecare raft ar fi bine sa stea cate o jucarie vesela de plus(nu chiar pe fiecare raft)
3:asternuturile sa fie viu colorate.sigur te vei descurca. pupici :*:*:*:*

| ILINCA_8854 a răspuns:

Poti sa desenezi ceva frumos cu acuarele sa se asorteze cu lustra sau cu peretii, daca ai vrea sa-ti scrii numele pe un peretehappy dar sa fie mare scrisul si frumos happy sper ca ti-am fost de ajutor, fundita?

| corina_4045 a răspuns:

Incearca sa iti faci tapeturi diferite pe pereti