| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa nu ma mai simt naspa din cauza faptului ca fata de care imi place nu ma place inapoi? Faza e ca suntem prieteni, iesim des pe afara... eu inca sper ca se va schimba situatia.

6 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Incearca sa o cuceresti, o floare, o poezie nu sucuri si barfe.
Fi diferit.

| RAY a răspuns:

Pai noi baieti mereu așteptam sa se schimbe ceva dar nu se va schimba nimic, te vede ca un frate, prieten atat, de asta eu nu cred in prieteni intre fete si baieti, fetele cauta mereu sa lege noi conexiuni emoționale, solutia este indiferenta sau spune-i ca ii placi si ca vrei o relatie, daca nu vrea asta e, vezi de alta fata

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa o eviti, ca sa nu te mai simti naspa, acum ca stii ca nu te place intr-atat, incat sa te accepte ca prieten/iubit si te tine ca un catel de companie.
Din pacate, NU poti afce nimci sa infleuntezi sau sa fortezi pe cineva sa te placa. Sentimentele nu se pot modifica la comanda.
Evit-o si vei scapa de acest stres si durere!

| Andreeush a răspuns:

Eu cred că ar trebui să te îndepărtezi un pic de ea.
Dacă tu o placi iar ea nu simte același lucru îți pierzi timpul iar stând mereu în preajma ei nu o vei uita.

| siriusblack98 a răspuns:

Daca faci ce ti-au sugerat cei doi cu ''floare si gesturi mici'' nu o sa te vada in veci ca pe altceva decat ca pe o prietena/surioara.Vezi ca astea cand te baga in friendzone nici ca baiat nu te vad macar.Singura ta sansa este sa nu o mai bagi in seama deloc.Nu o mai cauti, nu te mai intinzi la discutii cu ea, nu mai iesi cu ea sa te plimbi.De acum ii raspunzi rece si sec.Fie o sa inceapa brusc sa fie atrasa de tine din curiozitate, fie s-a dus de tot si treci la urmatoarea.Cu totii trecem prin asta macar odata in viata.

| llleo a răspuns:

Nu renunta sa speri. cateva gesturi mici, atentie, si ceva afectiune din partea ta ti ar oferi o mana de ajutor