| Fiona232 a întrebat:

Cum as putea sa retin tot ce imi este necesar pentru a trece teza
de la mate? orice este de ajutor

Răspuns Câştigător
| RainboyDash a răspuns:

Pai, teorie nu primesti la teza la mate asa ca, iti faci o foaie pe care iti scrii formule ( formule pentru arii, volume, formule de calcul, teoreme etc. ) si le inveti - Pe formule se bazeaza toata teza, si pe logica, trebuie sa stii si cum sa transformi o fractie zecimala in una ordinala sau sa scoti/sa bagi un numar de sub/in radical sau cum sa alfi o necunoscuta dintr-o ecuatie etc., daca esti in clasa a 6-a sau mai mare trebuie sa stii sa desenezi figuri si sa intelegi ceva de pe ele. ma rog te descurci tu. mai sunt si site-rui de unde iti scoti esentialul din tot ce ai invatat pana acum.

2 răspunsuri:
| AliveOne a răspuns:

Repetitia este mama invataturii tongue

| leonardtudose a răspuns:

Depinde cum inveti dar cel mai simplu este sa faci multe exercitii pentru a vedea cat de bine te descurci.