| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa slabesc...intr-o luna asa. spuneti-mi ce ar trebui sa fac si ce ar trebui sa mananc...crying

Răspuns Câştigător
| alexa a răspuns:

Incearca sa reduci numarul alimentelor, sa nu mananci dupa 7, sa renunti la fainoase, sosuri, prajeli, dulciuri cat mai putine, sa faci cat mai mult sport(asta te va ajuta destul).
incearca sa mananci cat mai putin.cand tie foame mai bine bea un pahar cu apa.iti va reduce din foame in acle moment.de asemenea fa. ti un program pentru mese.nu mai mank fast-fooduri.fructele sunt si ele foarte importante. un mar seara e mai bun decat o portie mare de mancare.
iti va fi greu la inceput si vei avea probleem cu stomacul, dar dupa cum sti el este facut din fibre elastice si daca pana acum mancai foarte mult el este marit.cu cat vei diminua numarul alimentelelor cu atat el se va obisnui cu putinul care il oferi
ai grija insa sa nu te infoemtezi.vei avea alte probleme si nu cred ca asta iti doresti

daca vrei reusesti.multa bafta

8 răspunsuri:
| adeana a răspuns:

Mult sport, regim alimentar si vointa si mai multa.
Daca esti consumatoare de dulciuri - doneaza-le pe cele pe care le mai ai acasa (si-asa vin sarbatorile) si nu mai cumpara altele. Daca esti dependenta de dulce, incearca fructele. Nu sunt povesti toate chestiile publicate pe net sau prin reviste - renunta la paine alba, paste, prajeli si grasimi. Bea multa apa, incearca sa bei cat de multa poti.
Cel mai bun remediu pentru a da burtica jos este jogging-ul.
Pentru tonifierea muschilor si o piele frumoasa, poti sa-ti faci un abonament la un salon - electrostimulare, masaj, impachetari cu cafea sau aloe vera - intr-o luna poti pierde aproximativ 5-8 cm din circumferinta, asta iti zic din experienta.
Daca ai foarte multe kg de dat jos, ar fi bine sa vb cu un nutritionist sau endocrinolog (intreaba medicul de familie despre alte detalii) si fa totul cu cap, pentru ca peste o luna te poti ingrasa la loc sau chiar mai mult.
Mult succes si sa reusesti sa ajungi la kg visate happy

| Babushka a răspuns:

Pt a slabi ai nevoie de urmatoarele conditii big grinieta (carne alba fiarta sau pe gretar, salate, legume, fructe, cereale integrale, iaurturi si lapte cu putine grasimi, fara dulciuri ai putea inlocui dulciurile cu batoane fittnes cu ciocolata love struck sunt ff bune, si fara paine big grin)+sport (orice activitate e bun venita)+VOINTA-care e cea mai importanta dintre toate deoarece daca o ai pe asta e de ajuns daca nu... degeaba iti spunem noi ce sa manaci si ce nu daca tu nu ai vointa... bafta si sa auzim ca ai slabit:*

| Babushka a răspuns:

A si am uitat sa iti spun ai putea bea in fiecare seara cate o cana de ceai antiadiipos e f eficient dar nu pe termen de mai multe luni ca nu e bine atunci. App ai grija ca are efect laxativ

| ☺Clau☻ a răspuns:

Mama mea a urmat o dieta 13 zile si a slabit 7 kg si a mai pus ceva pe ea dupa 2 ani dupa ce a urmat dieta. Daca o vrei lasa-mi un mesaj

| ☺Clau☻ a răspuns:

Mama mea are un fel de dieta care trebuie sa o urmezi 13 zile si slabesti, ea a slabit nu stiu cate kg in 13 zile. Daca vrei dieta da un mesaj si ti-o trimithappy

| anonim_4396 explică (pentru ☺Clau☻):

Pleaca ma cu minciuniile tale duci lipsa?

| JesterRO a răspuns:

Alearga in fiecare dimineata si fa abdomene. Alearga incet si mult. Mananca consistent. Nu manca intre mese. Mananca mai multe fructe si legume decat carne, oua, lapte, branza. Bea cel putin 1. 5 litrii de apa pe zi.

| katy45 a răspuns:

Ar trebui sa faci in timpul zilei mult sport sa maninci nici pre mult nici prea putin dar sa nu maninci nimic seara