| kb9 a întrebat:

Cum as putea sa trec usor peste ceva dureros?:')

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să încerci să-ţi distragi atenţia de la acel lucr, în nici un caz să nu-ţi plângi de milă sau să te văicăreşti altora. Le vei strica şi lor buna dispoziţie.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De exemplu dacă-ți prinzi degetul la ușă, il bagi in apă rece

| kb9 explică (pentru sierra1):

"sa trec usor peste ceva dureros"
Adica, stiu ca mi-se-ntampla ceva si vreau sa nu simt atat de tare, acea durere, stiu ca nu prea exista un raspuns la intrebarea mea, dar, cumva, tot trebuie sa treci mai usor prin ceva dureros, fara ritualuri satanice.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa te uiti la un film in timp ce mananci o shaorma :3

| Grinti a răspuns:

Dacă te referi la durerea fizica nu prea ai cum decât dacă reușești sa ți distrugi receptorii pentru durere și nu prea merge.