| Andrada97 a întrebat:

Cum as putea sa vad daca cineva isi bate sau nu joc de mine avand in vedere ca vorbim pe messenger...Stiu ca e cam imposibil, dar poate exista o modalitate...

3 răspunsuri:
| mOBSCENE a răspuns:

Pai poti fi atenta si la ce emoticon-uri foloseste, incearca sa deduci cand acea persoana ironica, si e foarte usor, e cam acelasi lucru ca si cand ati vorbi face-to-face doar ca nu ii auzi vocea/tonalitatea vocii. Trebuie doar sa fii atenta si sa-ti dai seama din frazele/emoticon-urile folosite big grin

| Cosmy_9069 a răspuns:

Pai ideea e ca nu exista nici o modalitate, pentru ca pe messenger persoanele de cele mai multe ori nu sis dau datele de identitate corecte, le falsifica. Cum sa vezi daca cineva isi bate joc sau nu? Hmm! Nu poti asa ca mai bine ai da ignore aceleI persoane, in cazul in care nu o cunosti. Daca ese un coleg de clasa, sau ceva de genul' asta, si stii care este, ii poti spune sa inceteze cu glumele proaste. Cam asa merge treaba pe messenger in cazul tau.Si nu pune niciodata la suflet ce iti spun pers. de pe messenger. si nu iti da intanliri cu pers. necunoscute pe messenger! Sper ca te-am putut ajuta cu cateva sfaturii, Bye- Bye!:*; xwave...

| Cosmy_9069 a răspuns:

Okay, sunt de acord cu : mOBSCENE. Este un sfat foarte bun... urmeaza-l!winking