| litere123 a întrebat:

Cum ati ajuns sa va iubiti pe voi insiva fara sa mai faceti comparatii cu persoanele din jurul vostru?

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Atunci cand te compari cu altul iti pui bariere. La ce *** sa ma compar cu altul? Pe mine m-au crescut parintii cum au putut si mi-am creat personalitatea pe care o am astazi. Cea mai mare greseala a parintilor este cant te compara cu colegul de clasa. Noi ca oameni suntem unici, avem calitati diferite, placeri diferite...nu trebuie sa ne comparam cu nimeni. SUNTEM UNICI.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred ca vine si cu varsta. Trebuie sa constientiezi ca traiesti pentru tine, nu pentru altii si n-are niciun rost sa te compari cu restul. Esti unic in felu tau si atunci ce sa compari cu altul? Nu exista un standard de frumusete, si daca revistele incearca sa creeze unul, lasa-le sa se conformeze ele pana pica din picioare de greutatea interventiilor. Eu prefer sa arat ca mine nu ca alte milioane de persoane doar sa intru "in standard"

| Wheizii a răspuns:

Acum 8 luni nu intra tricoul S pe mine, m-am apucat de sala am tras si trag tare, acum M-ul e mulat e mine happy Cand mergi la sala si iti transformi gandurile/visurile in realitate...pfuuuu nici nu iti mai bine sa vrei sa iubesti pe altcineva, inainte sa iubesti pe cine ar trebui sa inveti sa te iubesti pe tine si nu e usor... Si sa stii ca e normal toti facem asta, unii sunt mai buni ca altii, asta e lumea in care traim, mereu o sa fie cineva mai bun ca tine, mereu.sa te compari pe tine cu altii din cand in cand nu dupa parerea mea chiar asa rau, pe mine ma mai motiveaza din cand in cand.