| miya a întrebat:

Cum este la liceu? din toamna sunt si eu boboc si am emotii, deoarece eu ma integrez mai greu sa zic asa..si sunt mai rusinoasa la inceput, ce pot face in legatura cu asta? help

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e problema asta, ca si cum faci un interviu la un loc de munca mergi linistita si nu ai emotii - eu nu ma gandeam ca imi e frica cand ma prinde un caz de interviu si azi mi-a fost bine iar luni incep munca. O sa vezi ce colegi ai si tragi la cei care sunt pe masura ta.

| wforweirdo a răspuns:

Eu nu ştiam decât câteva persoane din clasă, vreo 4-5, dintre care vreo 3 din vedere doar. Nu pot să spun că sunt ruşinoasă, dar nu-mi place să mă bag aiurea în seamă, şi sinceră să fiu, nici nu mă interesa de colegii mei. Pot spune că ne-am "împrietenit" repede, eu nici măcar nu m-am dus la ei, au venit ei la mine. Sunt sigură că aşa va fi şi la tine. Veţi fi 4 ani împreună, îţi garantez că după maxim două luni va fi totul okay. În rest, e... normal. Multă lume îmi spunea că vaaai, ce greu e la liceu dacă nu cunoşti pe nimeni, ştii tu. ca în filme, tipi dubioşi, d-ăia ce te bagă cu capul în veceu, târfe d-alea populare... ei bine, nu e chiar aşa. Dacă îţi vezi de treaba ta, nu va avea nimeni treabă cu tine.

| Deyush08 a răspuns:

Asa am zis si eu, ca o sa fie greu, dar dimpotriva, o sa te integrezi super repede, mai ales daca ai luat deja legatura cu viitorii colegi, incearca sa vorbesti cu ei, sa ii cunosti, sa va imprieteniti pe mess deocamdata si ai sa vezi ca o sa fie super simplu la "prima intalnire"

| iulipocc a răspuns:

Iti zic cum am facut eu, poate te ajuta. Cautati un coleg din clasa pe internet si vb cu el pe mess, dati-va poze sau iesiti prin oras si asa daca il cunosti pe 1 la inceput, te vei cunoaste cu toti, sper ca te-am ajutatbig grin