| LarisaMaria a întrebat:

Cum faci sa uiti persoana iubita? Cum poti sa uiti ca o iubestiavand in vedere ca o vezi in fiecare zi?

Răspuns Câştigător
| blonddy a răspuns:

Nu vrei sa ti-l scoti din cap...acum ai senzatia ca este baiatul visurilor tale, ca-l iubesti si ca fara el viata numai are un farmec aparte, dar daca te vei trezi din fanteziile legate de acest tip, vei vedea ca in realitate nu-i un tip care sa merite chiar atat de multe eforturi sentimentale...

8 răspunsuri:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei Bellalove struck! Iubirea nu poate fi uitata.Crede-ma, este un adevarat chin sa uiti persoana pe care o iubesti (mai ales daca o vezi in fiecare zi). N-o poti uita dar o poti ignora.Multa Bafta!^^

| andreeeeea a răspuns:

Incearca sa ajungi sa o urastiwinking

bun.asta o sunat ciudat. dar eu asa am facut.in loc sa ma gandesc la cat de bine arata la ce frumos e etc etc ma gandesc la fazele nasoale care mi le-a facut (daca exista vreuna) daca nu ma gandesc la simplu fapt ca nu ma baga in seama oriceee. si cu timpul(dureaza oricum daca tii mult la el) o sa ajungi sa il urastihappy

iar ura cu iubire se bat intre ele.si reiese Indiferenta:X
sper ca te-am ajutat:*

| dumyStar20 a răspuns:

O ignori si gathbig grin.Problema rezolvata:X.

| tauretee a răspuns:

Nai cum so uiti mai ales daca o vezi in fiecare zi

| iepurica_7902 a răspuns:

Fa-ti un alt iubit ca sa il uiti pe celalalt; uite un sfat: daca-mi urmezi sfatul, iubitul de care te folosesti ca sa-l uiti pe celalalt nu trebuie sa stie sub nici-o forma ca te folosesti de el; va iesi ceva urat daca afla... laughing

| ralukid a răspuns:

Nu stiu sunt in aceiasi situatie il iubesc foarte mult si daca nu-l vad nu sunt in apele mele mie tare dor de el cand nul vad dar cand vine pe afara ma rusinez toata si nu stiu cum sa-l uit sa nu sufar atata.il iubesc mult si cred ca la tine e la fel nu-i asa pentru alkte diiscuti id meu:kuki_iuby@yahoo.com

| Dede_1240 a răspuns:

Eu de exemplu, am fost cu colegul meu de banca, iar dupa ce ne-am despartit am stabilit o vreme sa nu mai stam impreuna, desi era inevitabil...cu timpul am inceput sa ma gandesc ca nu e de mine, si ca merit ceva mult mai bun decat el. Asta poti face si tu. Vei gasi pe cineva la un momentdat si iti vei da seama ca fostul nu e asa bun ca actualul.

Acum tinand cont ca stau cu fostul in banca, si nu mai simt absolut nimic pentru el.

| marcy_5560 a răspuns:

Eu sincera il iuubesc mult pe acel baiat si mi-as da si viata pentru el