| anonymussly a întrebat:

Cum il pot convinge pe iubitul meu sa renunte la jocurile de noroc?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa-l parasesti. Jocurile de noroc constituie o boala grea.

| doctorandus a răspuns:

Ori il suporti asa cum e, ori iti gasesti alt iubit.

| Freya1 a răspuns:

Asta e boala grea, ca si alcoolul, drogurile si foarte multi reusesc doar cu terapie sau spitalizare.
Daca este dependent de ele si se enerveaza daca ii spui sa nu mai joace, cheltuie bani multi acolo sau bani din casa ar trebui sa te mai gandesti daca ramai langa el.Nu stiu daca ai familie sau copii, da sigur vei avea si nu cred ca o sa iti placa sa nu ai bani de paine, sa il tarasti de prin baruri acasa, sa aveti datori din cauza acelor jocuri.

| anonymussly explică (pentru Freya1):

Nu am copii cu el, suntem de cativa ani impreuna ca si cuplu dar nu locuim impreuna. Nu stiu sincer, ce sa fac

| Freya1 a răspuns (pentru anonymussly):

Pai cu atat mai bine.Inca nu te-a bagat in belele mai ai timp sa "fugi"...

| Donsavas a răspuns:

Iubitul tău ar trebui să se trateze psihiatric. Dependenta asta e vindecabila dar si foarte serioasă. Situatia se poate agrava fără ajutor. Exista medicamente care pot rezolva aceste comportamente ce țin de...Dependenta.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Despartindu-te de el.Ii spui ca vrei o pauza si mai apoi cand o sa-i vina mintea la cap sa te caute. Daca nu...da-i papucii

| VICTORTPURO a răspuns:

Nu Il ajuti cu nimic, cand o sa o dea in bara total, doar atunci o sa isi dea seama ca nu este de bine si se va lasa singur, asa este si cu alcoolul si fumatul, pana nu te doboara si iti da problem grave de sanatate nu te lasi.

| Ciubotaru_Cezar_Paul_1970 a răspuns:

Fa i acasa un fel de roata norocului cu pozitii de sex!