| AndreeaZM a întrebat:

Cum imi pot da seama, daca un profesor are sentimente pentru o eleva?

5 răspunsuri:
| BLeur a răspuns:

Dacă vorbeşti de sentimente, gen; ' eşti un elev bun ', trebuie să fi activ la ore, civilizat şi să răspunzi.
Dacă vorbeşti de altfel de sentimente, ei bine acele eu nu cred că există. Poate doar de a-şi satisface plăcerile, deşi nu înţeleg pentru că mai toţi au soţii, copii etc.

| AndreeaZM explică (pentru BLeur):

Nu elev profesor....eu ma gandeam daca poate fii un profesor cu o eleva impreuna....cum iti poti da seama? ca vrea ceva mai mult? Dar profesorul sa nu fie insurat.

| BLeur a răspuns (pentru AndreeaZM):

E cam interzisă asta, dar poate fi dacă acel nu este însurat. Nu ştiu ce să zic, nu prea ai cum să îţi dai seama.

| Veromi321 a răspuns:

Ce fel de sentimente? Sentimente profesor-elev sau alt tip de "sentimente"?

| RaspberryLover a răspuns:

De exemplu, pe mine ma simpatizeaza profa de biologie. happy
Mereu ma pune sa raspund cand altcineva nu stie, ma pune responsabila cu ceva, ma mangaie etc.

Trebuie sa inveti si sa-ti dai toata silinta, caci doar atunci te va putea simpatiza. Deci, daca esti copil serios, activ la ore, iei note bune si te comporti civilizat, cum sa nu iti fie drag de un asemenea copil?

Bafta scumpa!