| Standby_Lucian_1995 a întrebat:

Cum imi pot retrage din timp sentimentele dintr-o relatie? Sa nu mai sufar in caz de persoana in cauza ma paraseste?

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu cred ca e ok sa fii cu cineva si sa sa nu tii la persoana respectiva, din cauza ca ti-e teama ca o sa va despartiti. Bucura-te de fiecare clipa alaturi de persoana iubita, nu te mai gandi la viitor. Intreaba atunci ce sa faci, nu acum. Nu te mai gandi ca o sa te paraseasca. Atata timp cat totul e ok acum, bucura-te de asta. De ce sa mai fii cu o persoana daca nu exista sentimente in relatie?

| Standby_Lucian_1995 explică (pentru Crisu):

Pai exista dar ea imi face faze intelegi? vreau din timo sa atenuez sentimentele sa nu raman cu botu umflat dupa intelegi? cum fac?

| MadRaven a răspuns:

Păi dacă nu pui sentimente, de ce să mai fii într-o relaţie?