| zeratw a întrebat:

Cum intru in vorba cu o fata de pe facebook si cam ce sa vorbesc cu ea?

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Ii spui ca ti-a placut o postare a ei si intrebi cate ceva despre postarea respectiva, apoi mai pui intrebari-despre diverse lucruri-ce-i place sa faca, scoala, colegi, timp liber. Sa nu fie prea brusca trecerea la aceste intrebari si sa nu o asaltezi dintr-o data cu diverse remarci, intrebari.

| LA17 a răspuns:

Pentru inceput,poti sa ii dai cateva like-uri pe FaceBook, si apoi sa o apelezi pe chat.O saluti frumos, ii zici ca ai fi interesat sa va cunoasteti, daca e de acord continui, daca nu iti ceri scuze ca ai deranjat-o.De discutat puteti gasi foarte multe subiecte in comun.Intreab-o daca se uita la seriale, ce fel de filme ii plac..Si incearca sa gasesti subiecte comune.Succes!