| livethewayyouwant a întrebat:

Cum le comunic parintilor ca o sa devin dansatoare/animatoare/stripperita si ca nu vreau sa urmez o facultate fara sa ii fac sa sufere? (Va rog nu judecati, este o decizie personala la care m-am gandit bine); am 19 ani, multumesc!

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Îți dai seama că oricum le-ai da vestea, tot nu vor fi încântați. Spune-le doar că vei dansa.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te ai gandit din ce o sa traiesti si la 40ani? Intreb doar

| Freya1 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergi la facultate iar in timpul liber sa iti iei un job in care sa te ocupi cu dansul dar nu animatoare in club...
Incearca si tu sa te orietezi catre ceva mai de viitor.Ai tai nu vor fi de acord cu asta.

| aXy99 a răspuns:

Nu prea ai cum laughing
Depinde si de parinti. Spune-le direct.

| Ara997 a răspuns:

Ei vor sa castigi o bucata de paine fara sa-ti ridici fustele in cap... la "locul tau de munca" se aduna lume de toate calibrele.
una e sa fi medic si sa intre pacientul cu caciula in mana la tine in cabinet si alta e sa stai tu cu caciula in mana in fata "clientului" pentru cativa firfirici in plus. ei asa vad treaba. cauta argumente contra la ce ti-am spus si ti-ai facut apararea decziei "personale"

| vodami92 a răspuns:

laughing e misto sa fii stripperita! animatoare! dansatoare! banuiesc ca vrei sa fii un fel de sexy braileanca asa!

| Doarof3 a răspuns:

Scuze ca îți zic, dar după părerea mea doar cele care sunt "destrăbălate" și desfrânate fac asta. Ar trebui sa îți asculți părinții totuși.La 37 de ani deja nimeni nu te mai angajeaza, iar fără facultate nu ai altceva ce face decât sa fii casnica.Te-ai gândit ca dacă o sa ai un iubit te va parasi fiindcă va crede ca tu cine știe ce faci acolo? Te-ai gândit ca dacă te va accepta asa cum ești și vei avea un copil, copilului acela ii va fi rușine sa zică la școală cu ce se ocupa maică-sa? Cred ca ar trebui sa îți asculți părinții.În ziua de azi exista numai libidinoși care pun mana pe tine.Tu chiar vrei sa fii pipaita de toți boşorogii în călduri doar ca sa iei niște bani? Mai bine ai face ceva care nu e bănos, dar care știi ca nu te pipaie toți golanii.De ce am impresia ca tu văzând salariul acestor "panarame" te-ai decis sa fii și tu ca ele? Crede-ma ca îți va parea rău de ceea ce faci acum și o sa ajungi tot la vorba părinților.Chestia e ca orice meserie ai alege în viață, sa nu alegi meseria care e mai banoasă și pe cea care chiar îți place.

| livethewayyouwant explică (pentru Doarof3):

Apreciez mult ca mi-ai raspuns, da, m-am gandit si la aceasta posibilitate ca s-ar putea sa existe baieti/barbati care o sa vrea mai mult decat sa ma vada dansand, dar nu as suporta sa am o slujba plictisitoare, sa muncesc ca un sclav pentru un salariu mic cand pot doar sa dansez cateva ore noaptea si sa primesc un salariu mult mai bun si daca asta implica ca vreun barbat sa ma atinga, consider ca este un pret mic de platit.

| Doarof3 a răspuns (pentru livethewayyouwant):

Nu gândești bine.Nu trebuie sa te gândești ca vei avea salariu mai mic lucrând pe termen lung.Gandeste-te la ce e de folos un salariu mare pe termen destul de scurt, iar dacă nu iti face carte de munca nu mai zic...

| livethewayyouwant explică (pentru Doarof3):

Este de folos sa ma intretin mai bine si sa nu mi irosesc timpul si viata lucrand 8 ore pe zi, sa vin acasa seara obosita fara sa am timp de nimic si dupa sa iau totul de la capat a doua zi, ca dansatoare o sa am toata ziua libera.

| Doarof3 a răspuns (pentru livethewayyouwant):

Nu gândești bine.

| lavinialavi111 a răspuns:

Just DO IT GIRRRLL...sunt genul care nu ar avea curajul sa facă asta niciodată și prefer sa urmez o facultate și sa am un job serios...dar dacă asta te face fericita ce mai contează ce zic restul? AI DOAR O VIAȚA! Trăiește o.și in străinătate cred ca ai fi mult mai apreciata sincer!