| DdUuDdĂă a întrebat:

Cum sa o conving pe mama, sa ma lase sa ma epilez pe picioare? Ma disperaa! Daca ea n-a avut niciun fir de par pe picioare si nu s-a epilat, asta nu inseamna ca nici eu nu trebuie sa o fac! Va rog, ajutati-ma! :* :*

14 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Spune-i și ei chestia asta. Dar pentru 11 ani, nu cred că ai chiar așa mult păr pe picioare pentru a te epila.
Totuși, dacă vrei să te epilezi, spune-i și că nu îți va face rău, că nu suporți să ai păr pe picioare și dacă tot nu te lasă, fă-o, că apoi nu va mai avea ce să-ți facă, faptul va fi deja consumat laughing

| DdUuDdĂă explică (pentru daηă):

Pai nu am 11 ani! laughing La 11 ani, nici nu cred ca aveam foarte mult par pe picioare! laughing Am zis ca de atunci m-a lasat sa ma epilez in celelalte zone!winking M-am gandit si eu la ideea asta, apoi nu mai are ce sa-mi faca! laughing)

| Bondarel99 a răspuns:

Mama imi spunea mai demult cand aveam vreo 13-14 ani ca sunt deja domnisoara si o domnisoara trebuie sa aiba grija de ea, sa se epileze pe picioare si la subrat daca are de gand sa si le expuna.Asta e adevarat, ar trebui sa-i spui mamei tale ca nu poti sa iesi cu par pe picioare afara la varsta ta...

| DdUuDdĂă explică (pentru Bondarel99):

De la 11 ani ma lasa sa ma epilez, ea m-a invatat prima data, dar pe picoare... nu stiu ce sa-i fac! Mai ales acum ca e cald, nu pot sta cu parul pe picioare! sad

| DdUuDdĂă explică (pentru DdUuDdĂă):

Picioare*

| thewomaninwhite a răspuns:

Pai daca vezi ca nu o poti convinge epileaza-te ca dupa aia tot nu are ca sa-ti faca laughing

| DdUuDdĂă explică (pentru thewomaninwhite):

I-am zis si aseara, si mi-a zis ca NU! Si apoi i-am spus ca atunci cand ma va vedea epilata pe picioare nu mai are ce sa-mi faca! laughing si nu a mai zis nimic! Sper sa o conving!laughing) happy Oricum eu tot ma epilez! laughing

| thewomaninwhite a răspuns (pentru DdUuDdĂă):

Pai asa sa faci ca n-are ce sa-ti faca daca te epilezi doar nu e vrajitoare ca sa ti-l faca sa creasca la loc imediat rolling on the floor)

| DdUuDdĂă explică (pentru thewomaninwhite):

rolling on the floor)) mai știi? laughing) poate e! rolling on the floor))))))))

| thewomaninwhite a răspuns (pentru DdUuDdĂă):

rolling on the floor))))

| girl00 a răspuns:

Pff pai expplica-i ca traim in sec XXI si trebuie sa avem grija de noihee hee happy

| DdUuDdĂă explică (pentru girl00):

Am incercat! laughing Ea nu s-a epilat niciodata pe picioare, pentru ca nu a avut si nici nu are nevoie! Dar daca ea nu a avut nevoie, asta nu inseamna ca nici eu nu am! Eu chiar am nevoie, dar nu vrea sa-nteleaga! laughing Oricum, nu o sa stau asa, fie ca accepta, fie ca nu!

| missoriginalitate a răspuns:

Epileazate pe ascuns

| DdUuDdĂă explică:

Nu-i nimic! laughing