| deea16_3869 a întrebat:

Cum pot cucerii un baiat care este cu mine in clasa? si fara chestii de genu : ce ma preocupa pe mine la scoala.

4 răspunsuri:
| mariaw a răspuns:

Draga justioana, fa un bine omenirii si incepe prin a scrie "vei" legat.Stii tu ceva despre cratima, numa ca nu si unde s-o pui. Cat despre tine mishy, tot ce-ti ramane nu e decat sa te faci remarcata(fie ca preferi sa-ti evidentiezi inteligenta, sau sa-ti etalezi farmecul), insa nu exagera pentru ca e f posibil sa cazi in extrema penibilului si sa dai impresia baiatului ca esti disperata(de ex nu e nev s arazi obsedat la glumele lui penibile, dupa cum au impresia fetele ca e calea sigura spre inima lui, prostiioh go on). Daca iti vorbeste stabileste o leg directa cu el si priveste-l pe toata durata conversatiei in ochi(contactul vizual e f imp), initiaza mici flirturi, zambestei, ajuta-l daca e cazul. Daca iti impartaseste sentimentele, va fi receptiv si iti va raspunde in acelasi mod

| Oktavian a răspuns:

Nu fi rusinoasa spune-i tot ce simti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi ar trebui sa-l studiezi putin, pentru a-ti da seama ce ii place. Apoi, ai organiza o intalnire cu mai multi prieteni si ii vei arata ca esti exact ceea ce vrea elwinking.
Asta ar fi o metoda prin care ai putea sa-l cuceresti, dar sigur nu va dura mult deoarece isi va da seama cine esti cu adevarat...asa ca, daca vrei o relatie mai serioasa cu el, fi tu! Daca te place, bine; daca nu, tot binewinkingwinking.

| justioana a răspuns:

Eu zic sa ii areti faptul ca il placi adica atunci cand il vezi zambeste-i, incearca sa vorbesti cu el ceva ce sa va placa amandurora, iar daca vezi ca ii face placere atunci iti faci curaj si ii spui ca il placi, daca nu ii ve-i spune poate ve-i ramane cu mustrari de constiinta asa ca trebuie sa incerci ca sa nu iti para rau mai tarziu. e bine sa faci ceva in privinta asta si sunt sigura ca ve-i sti cum la momentul potrivit.