| raluk200 a întrebat:

Cum pot curata o guma lipita pe o mocheta? pls astept o solutie urg >funda

6 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Buna. Nu te-as sfatui sa pui fierul de calcat pe mocheta ca iti arde covorul, si nici hartie A4. Cel mai bine este sa pui, sa inmoi mocheta in apa calda, nu rece, sa se desfaca "tesuturile" gumei, ca la apa calda se inmoaie mai bine, dupa parerea mea, dupa ce l-ai lasat la apa calda vreo 1-2 ore, il scoti ia usor cu o penseta, sau cutit il razui usor, caci in cazul cand este uscat nu vine jos asa usor, si risti sa mai scoti si firele la covor. Apoi dupa ce ai terminat il pui la uscat si gata. o zi buna.

| baaang a răspuns:

Pai din cate stiu euu:p
iei un cutit si. cureti cat poti din gumaa.
apoi iei o perie. uda. si incerci sa cureti cat a mai ramass.
sper ca mergeesmug

| Agradável a răspuns:

Un cutit si o tai cu grija si nu se va observatongue

| ruxi a răspuns:

Cu gheata

| frape22 a răspuns:

Iei o hartie A4, o pui deasupra si indepartezi guma cu fierul de calcat, ducandu-l pe hartia de pe guma.Guma se incalzeste, si se lipeste de hartie pana nu mai ramane nici urma. Sper ca te-am ajutat.winking

| covorulmeu a răspuns:

Exista sampoane speciale pentru asa ceva.
Uite si un link: http://kirby.ro/produse_diverse.htm