| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a întrebat:

Imi spune si mie cineva cum iau guma de mestecat lipita de bluza?happy:d

8 răspunsuri:
| daniDeeDee a răspuns:

Iţi spun cum se ia guma din păr laughing

tundeee... laughing

| marsy a răspuns:

Hei. ai nevoie de fier de kalkat. infierbinta-l. deasupra gumei de mestecat pune o hirtie. sh apasa delicat cu fierul de calcat pe hirtia pusa. astfel guma se va lipi de hirtie. apoi spal-o.

| Lumy a răspuns:

Pune bluza aproximativ o ora in congelator.Guma se va indeparta usor prin frecarehappy

| rebelutza4u a răspuns:

Pune bluza in congelator, catva timp si dupa aia se va lua usor.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se tine tesatura 1/2 ora in congelator dupa care se indeparteaza cu un cutit, se rade.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune bluza in congelator... apoi in apa fiarta... apoi in congelator si dup c o decongelezi... taie q atentie zona q guma p eahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| adinagheteu a răspuns:

Este o solutie de la Biohaus, se numeste Orangenol-reiniger care scoate toate petele inclusiv guma.