| IustinaSiAtat a întrebat:

Cum pot sa faca un baiat sa ma placa? fundita:X:X

Răspuns Câştigător
| AaBb a răspuns:

Cum poti sa faci un baiat sa te placa? Pai mai fofileaza-te si tu pe langa el, dar nu exagerat. Baga-te in seama cu el, vorbeste diverse.
Daca va intalniti pe afara, stai cu gasca lui. Daca o sa te placa, te va invita undeva intre patru ochi. Daca e mai timid, probabil va trebui sa iei tu anumite decizii.
Daca vrei sa fii chiar evidenta, afli ce-i place si ii cumperi acel lucru. (Nu ma refer la chestii majore, chestii minore, gen: o bere preferata, un pachet de tigari, daca-i fumator, o carte, daca-i place sa citeasca (nu cred ca-s cele mai bune exemple, exceptand cartea, dar ma rog)).
Sper sa fie ceva util printre randurile ce ti le-am scris. happy

7 răspunsuri:
| toxiclife a răspuns:

Usor tongue date bine pe langa el, vorbeste cu el diverse, punete bine pe langa el :d si daca nu face la fel ori e timid [asta e naspa caci va trebui sa faci tu primul pas] ori nu te place si te considera doar o prietena

| ριтιquтss a răspuns:

Poarta-te frumos cu el.

| ştrumf_8528 a răspuns:

Dragoste cu sila nu se poate. Incearca sa fii TU, atat iti spun.

| katherine_9164 a răspuns:

Poi...nus ca nu poti obloga pe nimeni sa te placa daca el nu simte la fel.Si eu as vrea sa ma placa cineva dar nu il pot obliga pentru ca nu simte la fel:d...mai sunt si alti baieti care sa te placa si sa ii placi si tu pe ei:d. Sper ca te-am ajutat. Funda?batting eyelashes

| noooname a răspuns:

Intereseaza-te cat mai mult de viata lui de zi cu zi.
Ce a facut, ce nu a facut, chestii de astea.

Da-te pe langa el.
Cel mai mult conteaza comunicarea.
Apropiete de el si fizic si sufleteste.

Sigur o sa mearga bine pentru amandoi.

SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna`! Nu stiu daca il poti "obliga" sa te placa. Depinde de ceea ce simte el pentru tine si cat de apropiati sunteti`! Sper ca te-am "lamurit"hee hee Papa :*

| Sophieeee a răspuns:

Buna.
Hmm sunt multe modalitati. Uite:
1) vorbeste cat mai mult cu el despre ce ii place lui
2) ajuta`l cand are nevoie de ajutor
3) da-i un cadou. nu ceva scump
4) daca mananci ceva, serveste`l si pe el
5) il poti intreba daca te place
6) poti sa-i spui ca il placi. asa isi va schimba parerea

Cam astea. Mult succes.