| sexy4me a întrebat:

Cum pot sa fiu admina pe o pagina de facebook? Adica cum scriu, imi da ea id-ul pg si parola ca sa ma autentific pe facebook, sau cum? Funda! Scuzati categoria e urgent!

1 răspuns:
| Mangustă a răspuns:

Pai fiecare pagina are un admin principal care poate selecta si altii secundari. Tot ce trebuie sa faci este sa vorbesti cu adminul principal al unei pagini, sau sa trimiti un mesaj privat acelei pagini in care sa rogi sa te adauge ca admina. Dupa ce te-a adaugat du-te in colt dreapta, sus (pe facebook) la sagetuta aia indreptata in jos care se aflat imediat dupa "acasa", apasa pe ea si vezi ca primul lucru care o sa ti-l scrie este "foloseste facebook ca: *numele pagini*", mai jos mai scrie ceva de setarile contului, deconectare etc., dar asta nu te intereseaza. Dupa ce ai setat sa folosesti facebook ca respectiva pagina, nu o sa mai poti accesa direct profilul tau ci in locul acestuia o sa ai pagina la care tocmai ai intrat. Acolo vei putea scrie si posta in numele paginii ca si cum ai scrie ceva la tine pe perete.