| ___Enzo a întrebat:

Bună ziua! Ce pot să fac sa îl conving pe tatăl meu să nu renoveze casa?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Depinde ce tip de lucrari vrea sa faca.Nu prea ne-ai oferit detalii.In general poate fi o idee proasta sa schimbi o soba fara a fi evaluata de cineva priceput.Cunoc persoane care au vorbit cu proprietarii sa le ofere sobele, inainte de a darama casa, tocmai fiindca inca erau inca ok de utilizat, nu frumusete nu mai zic.Nu tot ce este in trend este si util, valabil inclusiv pentru mobila.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți.

| lpavel a răspuns:

Noi ceilalti am vrea exact opusul sa nu traim ca intr-o cocina de porci... tu de ce nu poti fi o persoana normala? laughing

| ___Enzo explică (pentru lpavel):

A renovat-o în 2014 și acum vrea să scoată soba și să îmi schimbe mobila! Eu nu vreau că așa o să plec la casa mea!

| ___Enzo explică:

Așa orașul meu este plin de țigani!

| lpavel a răspuns (pentru ___Enzo):

Dupa cum am zis: nu e un lucru rau sa schimbi ceva vechi! Tatal tau acum dispune de bani si stie ca daca acum nu face nimic asa va ramane pentru totdeauna si normal ca nu vrea asta, nimeni nu ar vrea sa ramana cu ceva asa toata viata... cat despre orasul tau, pai daca vecinii tai nu-s tigani nu e asa de rau precum crezi, apoi si tiganii nu sunt la fel, unii sunt mai de treaba decat romanii!