| jinx a întrebat:

Cum pot sa ma ingras?sad sunt slaba si vreau a ma ingrassad

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, in primul rand nu te indopa cu mancare daca nu ti-e foame, nu exagera cu mancarea si dulciurile. Poate asa e felul tau de a fi si e bine sa te accepti asa cum esti, sunt multe fete care ar dori sa slabeasca...
Bine, daca nu te simti bine asa cum esti si ti-ai dori sa te ingrasi, e putin mai greu sa te ingrasi decat sa slabesti insa poti reusi, dar nu prin exces de mancare ci printr-o alimentatie sanatoasa si echilibrata.Mananca carne, fructe, legume, paste fainoase, mancaruri care sa contina glucide, lipide, proteine in primul rand.
Si mai poti lua si vitamine care dupa parerea mea sunt foarte bune, daca ai luat si nu a functionat atunci poti merge la un medic nutritionist care iti poate da o dieta adecvata si cae te poate ajuta foarte mult sa mai pui cateva kg pe tine daca ai mai putin decat greutatea normala inaltimii tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu la fel daca gasesty ceva sa imi zici si mie pls