| Rippp a întrebat:

Cum pot sa mi fac crush ul sa ma placa?laughing el e englez dar nu vorbim, adica nu stau cu el pentru ca sunt noua in scoala si na.
" Ne sorbim din priviri" (adv zic laughing, ne uitam unu la altul mereu cand ne vedem unu pe altul )
Help me :'((

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pana nu-ti este prieten, nu-l poti numi "crush", ca nu-ti este de nici un fel la momentul asta!
Daca e place, te va intreba el ceva!

| Rippp explică (pentru Violleta2022):

Na pai faza e ca gen ma mai striga si ma uit la el si el la mine happy, adica fra vreau sa ma bag in seama cu el dar dupa poate rad prietenii lui de mine sau gen nu stiu.

| Rippp explică (pentru Violleta2022):

+ ca (,) crush este persoana pe care o placi straight face ce legatura are ca vbm sau nu, eu vr sa stiu cum ma pot baga cu el in seama pentru ca imi place de el

| Violleta2022 a răspuns (pentru Rippp):

Are importanta cum vorbim, ca degeaba il numesti tu "crush" cand el nici nu te vede si nu are habar de existenta ta.
Din pacate, este bien sa astepti ca baiatul sa te observe si sa vina la tine, ca sa nu te faca de rusine refuzandu-te.
Chiar aici pe forum sunt o gramada de baieti care spun ca nu le plac pe fete, ca degeaba vine sa le faca avansuri, dar ca nu stie cum sa le spuna ca de fapt nu le plac si vor sa fie lastai in pace.
Sfatul meu ca mama, tecand prin viata si experimentand asta, este ca tu sa iti vezi de drum, sa-i zambetsi baiatului de fiecarea data cand va intalniti si sa speri ca te place si intr-o zi va veni sa-ti vorbeasca. Abia dupa aceea poti sa-l numesti crush, pana atunci, este doar un vis de-al tau.

| Rippp explică (pentru Violleta2022):

Oh haide...pai gen dupa daca ii zambesc cand trec pe langa el poate isi da seama ca il.plac si faza e ca la ore ma mai striga si ma uit la el sau azi la sport gen imi zicea pe un ton d ala ok si frumos " quickly + numele meu" si tot asa si din toti aia fix el mi-a zis si m-am simtit asa ok ca gen m-a bagat intr-un fel in seama happy si asta a fost ca un fel de al 2lea inceput spre ceva prietenie ceva vorbit bla bla you know..si..vreau sa fac cumva sa ma bag cu el in seama dar la noi la scoala sunt si romani eu cu unca cativa baieti si e ceva gen " daca x sta cu romanii e prost, nu am ce vb cu el sau nu am dc sa fiu prieten cu el/ea" si as sta si eu cu el si prietenii lui dar imi e asa pentru ca nu prea stiu la perfectie engleza si anumite cuvinte si poate iese ceva prost.
Si vreau sa fac ceva care sa aduca la un dialog :p

| Violleta2022 a răspuns (pentru Rippp):

Te sfatuiesc sa te straduiesti a scrie macar 2 fraze corecte si cu sens, ca insiruirea de mai sus, nu face nici sens si nu inteleg ce vrei sa spui.

| Rippp explică (pentru Violleta2022):

Am scris foarte bine si daca nu intelegi nu e problema mea, salut

| Violleta2022 a răspuns (pentru Rippp):

Daca tu crezi ca ai scris foarte bine, inseamna ca nu prea te duce capul.

| NameInUse a răspuns:

Zi-i si tu o data *Helău!*