| Rippp a întrebat:

Il vreau pe crushcrying(
Cum ma pot baga in seama cu el? Adica noi nu vorbim dar ma mai striga uneori si ne uitam unu la altul si asa mai mereu ne uitam unu la altul, dar cum sa fac sa ma bag cu el in seama?(ps: e englez) :p

2 răspunsuri:
| amelliaro a răspuns:

Am publicat pe blogul meu despre acest subiect in postarile mele. Iti voi pune un mic "rezumat" iar alaturi link-urile in caz ca vei vrea sa citesti mai mult daca iti place.
O relație nu vine rostind o simplă propoziție, nu apare ca prin magie când spui „Îmi doresc un prieten/prietenă". Apare treptat, între două persoane care se plac una pe cealaltă, care își doresc să fie împreună, fără a se forța lucrurile. Fiecare persoană ar trebui să fie cu o alta dacă ține la ea, nu doar pentru a nu fi singură, m-i se pare ceva absolut jignitor și de prost gust. Nu poți avea o relație dacă nu există respect și sinceritate, pentru mine acestea sunt principalele lucruri care ar trebui să existe, pentru voi, poate nu.O relație nu apare neapărat atunci când îți dorești una, apare spontan, pe neprevăzute, chiar când te aștepți mai puțin. ( http://amellia.ro/propozitii/ )
Ai încrede în propria ta putere și judecată. Ai încrederea că poți reuși tot ce îți propui, apoi luptă, luptă cât de mult poți. Învață să te iubești, să te accepți exact așa cum ești. Fiecare dintre voi sunteți unici, niște suflete minunate care pot schimba atât de multe în acestă lume. ( http://amellia.ro/crede-in-tine/ )
O relație nu poate fi doar roz, vor mai apărea și certuri, ce vei face atunci? Vei pleca din cauza unei supărări de moment? Sau vei continua știind că poate veți fi supărați o zi sau două iar pe urma o veți rezolva dar voi rămâneți împreună? O relație ar trebui să scoată la suprafață ceea ce este mai bun din tine, să ai posibilitatea să descoperi o altă latură a ta pe care nu ai mai avut ocazia să o cunoști, să poți vedea lumea prin alți ochi ca și până acum. ( http://amellia.ro/o-relatie-inseamna-mai-mult/ )
Sper ca nu te vei supara ca am procedat in acest mod, dar ar fi multe de scris si cum stiu ca am mai vorbit despre aceste lucruri intr-un mod detaliat, am decis sa iti trimit "rezumatele" alaturi de link-uri in caz ca ai vrea sa citesti mai mult. Sper ca te-am putut ajuta. O saptamana frumoasa!

| Rippp explică (pentru amelliaro):

Ms de tot ce mi ai scris aici, dar la mine e altfel gen, imi place de el si vreau sa ma bag cumva cu el in seama..nu e vb de relatii d alea impreuna, gen prieteni xD si dupa mai tarziu poate poate., amu vreau sa fac ceva sa ma pot baga cumva cu el in seama si nu stiu cummm