| ClassyMadafaca a întrebat:

Cum pot sa-mi fac mai multi prieteni? Cum sa fac o impresie buna la prima vedere?

5 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Trebuie sa ai o fire prietenoasa, sa fi de treaba.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Scoti cutitul si alergi dupa ei spunandu-le "opriti-va, nu va fac nimic, vreau doar sa fim prieteni"

| Divy a răspuns:

Omule e simplu te lași de prosti și înveți cum să faci glume, devii mai tupeist și dai replici de necontestat.
Prietenii trebuie să aibă activități cu tine în comun.

| Luana11062002 a răspuns:

Incearca sa zambesti si sa fii glumeata mereu. Chiar daca iti este greu, incearca sa fii mereu cea care ii ajuti pe colegi sau prieteni. Nu te lasa afectata de ce spun cei rai despre tine.
Chestiile asta impresioneaza foarte tare persoanele pentru ca le induci o stare de pozitivitate si fericire si astfel toata lumea te va placea. Crede-ma, eu sunt fata superprietenoasa si care nu se supara niciodata din clasa si mi se pare ca ma place lumea. Chiar ma straduiesc sa respect pasii de mai sus.
Dar, incearca sa nu intreci limita. Daca lumea te vede prea prietenoasa si moale, o sa profite de tine, o sa vina la tine doar cand o sa aiba nevoie de favoruri, iar arunci cand o sa ai si tu nevoie de ajutor, o sa faca ca nu te vad. Stiu asta din propria experienta. Eu sunt foarte moale si nu pot sa spun "nu" nimanui, asa ca majoritatea colegilor profita de mine. Deci incearca sa fii unde la mijloc. happy
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Divy a răspuns (pentru Luana11062002):

Realizezi că e băiat da confusedhee hee