| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa scap de nevoia de a mai vorbi cu cineva?

Răspuns Câştigător
| Victor453 a răspuns:

Este imposibil, comunicarea este nevioa fiecarui om

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

E normal sa vorbesti, dar poti face îmbunătățiri în a fi grabnic la ascultare și încet la vorbire, adica asculta mai mult și vorbește mai puțin.

| petitconseil a răspuns:

Trebuie sa ai rabdare sa mai inaintezi in varsta, daca vrei asta.Te asigur eu ca din moment ce devii mai matur, si vei vedea ce rea e lumea din jurul tau, o sa-ti doresti sa nu mai vorbesti cu nimeni.

| UserNormal a răspuns:

Nevoia de a discuta cu cineva este normala la o persoana cu multa energie inconjurata de oameni fericiti. Sfatul meu este sa discuti in continuare(pe afara sau in pauza) dar cand trebuie sa fii mai serios(in ore) gaseste-ti o activitate sau fa-ti un joc. Funda?