| alexalx1234 a întrebat:

Cum pot scapa de frica de a vorbi cu fetele? Niciodata nu am vorbit cu o fata.

14 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Pai si unde ai trait pana acum, in padure?
La gradinita, scoala, liceu (la facultate nu cred ca ai ajuns) ce ai facut?
Poate nu iti plac fetele.
Vorbeste cu cat mai multe fete incepand chiar de maine si va disparea destul de repede aceasta teama.
Inceputul e greu!
Succes!

| alexalx1234 explică (pentru ROB3RT89):

La liceul la care sunt toate fetele sunt niste fitoase si toata ziua cu tigara in gura.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru alexalx1234):

Si de asta nu vorbesti tu cu ele?

| alexalx1234 explică (pentru ROB3RT89):

Dar nici ele nu par sa aiba chef de viata. Ele vorbesc doar cu baietii plini de bani.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru alexalx1234):

Asta e parerea ta.
De obicei baietii cu bani sunt increzatori in ei, asta e atitudinea care conteaza.
Tu ai doar perceptii gresite care te tin pe loc.

| alexalx1234 explică (pentru ROB3RT89):

Am incercat sa vorbesc cu niste fete, prietenii spunandu-mi ca sunt de treaba, dar cand sa vorbesc cu ele mi-au spus ca nu sunt destul de frumos pentru a vorbi cu ele

| RAY a răspuns:

Bravo tie,uite asa nu vei suferi din iubire si nu vei fi mintit de ipocrite,asta e un dar divin,te a binecuvantat dumnezeu cu acest har, ce sa vb cu ele? important e masina, casa, conturile tale sa vorbeasca in locul tau, nu ai ce discuta cu ele decat cat e tariful sau alte porcari gen iubirea eterna feminima, asta e adevarul gol golut

| T0T a răspuns:

De ce ți-ar fi frică? Ce pot să îți facă?

| alexalx1234 explică (pentru T0T):

Pur si simplu nu stiu ce sa vorbesc cu ele. Nici idei de subiecte nu am sad

| T0T a răspuns (pentru alexalx1234):

Cu băieții ce vorbești? Trebuie doar să fii tu însuți.

| Caro34 a răspuns:

Fetele sunt tipe inteligente insa sunt comune, deci nu-ti bate capul ca nu merita sa fii timid - tot oameni sunt si ele, chiar daca au calitati de supraom! Ai curaj si lasa timiditatea fiindca pierzi timp valoros! Numai bine!

| Caro34 a răspuns:

Vezi niste mamici tinere care tin o casa! Si vezi si niste tatici tineri care le asteapta acasa... Nu stiu ce persoane ai fi intalnit tu, dar eu le stiu doar pe cele mai bune, deci rar am un exemplu negativ! De fapt, conteaza si cum le percepem noi... Eu port ochelari roz! Ai putina rabdare si vei avea si tu ochelari roz ca si ai mei cand te vei casatori! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cum naiba esti atunci sigur ca iti e frica sa vorbesti cu ele? E ca si cum ai spune ca iti e frica de rechini dar nu ai dat vreodata pe la plaja sau un acvariu.

| petitconseil a răspuns:

De ce sa-ti fie frica sa vorbesti cu fetele? Fii linistit, nu te mananca nici o fata daca incerci sa vorbesti cu ea.Fa-ti curaj incet-incet si ai sa vezi ca o sa fie bine.Succes!