| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot uita pe fata ce o iubesc din tot sufletu? care simt ca e singurul motiv pentru care traiesc? mi-a zis sa-i punem punct ca ea nu vrea sa mai sufar di cauza ei...ca ar fi mai bine sa ramanem amici... ajutati-ma va rog, ca sunt in stare sa renunt la viata ca nu o mai am

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cum sa renunti la viata? Dumnezeu ti-a dat o viata si numai el ti-o poate lua. Daca tu crezi ca viata se termina cu prima dezamagire in dragoste te inseli al naibii de rau. O sa mai iubesti, o sa mai suferi, e ceva normal.Nu poti obliga un om sa te iubeascaraised eyebrows

| fabiola a răspuns:

Cati ani ai? Banuiesc esti adolescent! Viata merge inainte, din orice esec inveti cate ceva. Apreciaza ca a fost corecta cu tine, sincera.Ai fi suferit mai mult daca te insela. Apoi daca sentimentele nu sunt reciproce, nu trebuie sa fortezi lucrurile.Intr-o zi iti vei intalni dragostea! Fruntea sus, esti barbat!

| catthshshshs a răspuns:

Nu esti singurul care trece sau a trecut prin asta.Insa cateodata lucrurile nu se intampla cum vrei noi.
Trebuie sa te gandesti ca nu ea este cea sortita tie si ca undeva te asteapta persoana potrivita care cu siguranta te va iubi.
Ma gandesc ca poate ea considera ca nu va potriviti si sa stii ca o apreciez ca ti-a spus adevarul, era mult mai grav sa se prefaca si sa te minta.
Primeste-o in viata ta ca amica, chiar daca iti va fi foarte greu la inceput.Si nu uita, zambeste, nici nu stii cand va aparea fata aia care sa te iubeasca cu adevaratwinking

| Tot.Eu a răspuns:

:-s Da. Da. asa am patit si eu. si eu i'am zis prietenului meu ca vreau sa ma despart de el ca sa nu mai supfere din cauza mea. adica eu simteam ca sufera si ca niciodata nu era mltumit de mine. Desi spunea ca ma iubeste straight face. dar apoi ne'am impacat. poate si la ea e la fel si nu trebuie sa iti iei viata :p pentru totul merge mai departe :p te pup :*

| loove.music a răspuns:

Asta e... trebuie sa o uiti. de fiecare data cand estilanga ea fi cu capul sus si arata-i ce a pierdut

sper ca te-am ajutat
Pa'pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt in aceeasi situatie cu tine si si mie mi-e greu, dar fruntea sus si sper sa reusesc sa trec peste

| mynutza a răspuns:

Si eu am patit asta... dar incearca sa fiti ca si fratzii.ca asa am procedat si eu.si incetu cu incetu am inceput sa-l uit