| prizeFTW a întrebat:

Cum poţi mări performanţa calculatorului?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Foarte usor.
Pe partea hardware,faci un upgrade.
Pe partea software instalezi un windows care corespunde resurselor tale si faci saptamanal o optimizare.
Gestionezi cu atentie programele din startup si lasi doar ce ai nevoie, antivirus etc.
Dezactivezi servicile inutile si faci lunar un update la drivere(daca e cazu)
In rest, totul tine de tine.
Pe riscul tau, poti sa faci overclock, mai ales daca ai un procesor dual core sau quad core.
Succes!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Schimband piesele din unitatea centrala.

| vladix2011 a răspuns:

Pai prin marierea memoriei, care este Ram(memoria interna) si Rom(memoria externa), prin timpul de raspuns al calculatorului(tine tot de memorie), timpul necesar de afisare al ecranului(sa ai monitor bun), corespondenta tastatura-mouse-computer(sa ai mouse si tastatura buna). Funda?