| reee3 a întrebat:

Ce program pot folosi pentru a mari performanta calculatorului? eu nici anti-virus nu am deci poate imi spuneti unul bun si free daca se poate.

Răspuns Câştigător
| JohnJames a răspuns:

Salut! Am raspunsul exact la intrebarea ta.

1. Descarca nod32: http://www.eset.ro/antivirus/download/thank-you-eset-nod32-antivirus.php

2. Descarca http://wisecleaner.com/soft/WDCFree.exe. Este un program foarte bun care iti curata calculatorul de chestiile inutile (ex. temp-urile). Te sfatuiesc sa folosesti primele 3 comenzi (Common Cleaner. Advance Cleaner si Slimming System )
3. Instaleaza http://wisecleaner.com/soft/WRCFree.exe si folosestele pe toate (Cleaner Registru, Tunare Sistem si Defragmentare Registru)

Vei vedea o performanta cosiderabila dupa acesti 3 pasi.

P.S. La nod 32 cauta serial key-uri pe internet si activeaza-l pentru o protectie maxima (Ti-as da unul, insa trebuie sa cauti tu unul care sa iti fie tie bun, poate te ajuta unul dintre acestea:

Username: EAV-0140173669
Password: tmtep63j2f
Expiry Date: 18.05. 2016

Username: EAV-0140173670
Password: xbfkv8d6ss
Expiry Date: 18.05. 2016

Username: EAV-0151311393
Password: 774mtfkjmx
Expiry Date: 22.01. 2016

Username: EAV-0134434043
Password: 5u77n6x2hm
Expiry Date: 15.03. 2016

Username: EAV-0148451003
Password: 446a8bkns5
Expiry Date: 16.12. 2015

Username: EAV-0148451017
Password: 4tfhfphhrs
Expiry Date: 16.12. 2015

Username: EAV-0148451033
Password: 9mf22sc7rc
Expiry Date: 16.12. 2015

sau cu codul acesta BGAA-XEUJ-5VXT-WJGX-5SSB. Sper ca ti-am fost de folos. O zi buna!;)

| JohnJames a răspuns (pentru JohnJames):

Foloseste-le*

| Peridava a răspuns (pentru JohnJames):

Am sa incerc si eu Visecleaner. Merci.

| Peridava a răspuns (pentru JohnJames):

Primul link la Visecleaner, nu merge. Pagina negasita.

| JohnJames a răspuns (pentru Peridava):

Nu stiu de ce, acum am observat. Intra de aici http://www.wisecleaner.com/wise-disk-cleaner.html :)

| Peridava a răspuns (pentru JohnJames):

Multumesc.

12 răspunsuri:
| Scherimuvi a răspuns:

Nu ai cum. Iti instalezi un antivirus (fara cratima) calculatorul va merge si mai greu deoarece si antivirusul consuma din resursele calculatorului, dar cel care consuma cel mai putin este Bitdefender. Poti instala antivirus, CCleaner, TuneUp si multe programe ce nu te va ajuta la absolut nimic, doar iti va ingreuna performanta calculatorului. Stiu ca probabil nu ai bani pentru a-ti cumpara un nou calculator, dar formateaza-ti pc-ul si instaleaza-ti minimul necesar. Daca vrei sa-ti cresti performanta pentru a te juca anumite jocuri, imi pare rau sa te dezamagesc dar trebuie sa-ti cumperi un nou Desktop PC.

| gelu1970 a răspuns:

Folosind mult timp un program de "optimizare" a calculatorului o sa ajunga sa nu iti mai mearga nici cu randamentul ce il da acum. optimizarea o faci tu, manual, si in functie de utilitatea ce o dai calculatorului.
antivirus free si bun...e o utopie. sunt destui antivirusi free, totul e problema de gusturi. aici ai o lista scurta cu antivirusi free. alege cel ce crezi ca o sa te ajute:
bitdefender free
avira free
avg free
avast free
baidu
comodo
panda cloud free
ad-aware free
windows essentials
#7 pctools
Emsisoft a-squared Free
ClamWin
360 total security free

| CPAElites a răspuns:

Nu exista asa ceva.

| untu a răspuns:

Iti recomand Microsoft Security Essentials de la www.windows.microsoft.com/ro-ro/windows/security-essentials-download este gratuit pentru toti anii.

| Sebaseba33 a răspuns:

Iobit advence systemcare 9 - repara erorile si creste performanta (e gratis iar daca vrei full o cumperi)

| SantaClaus123 a răspuns:

Nu prea ai acum sa iti maresti pefrormanta PC-ului, cumpara-ti unul mai performant
Antivirus iti recomand NOD32 e foarte bun.

| Cabral6 a răspuns:

Avast, razer cortex