| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti uita pe cineva pe care-l iubesti si sa faci asa incat sa nu iti mai pese de el (cu cine se intalneste etc)

11 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cea mai eficientă modalitate este să te indrăgosteşti de altul! Baftă!

| IsabelaIssa a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate. happy

| Aberdeen a răspuns:

In mod normal daca iubesti o persoana cu adevarat trebuie sa intelegi ca niciodata nu o vei uita!

...va avea un loc in inima ta chiar daca-ti-a gresit! intr-adevar sunt de acord ca, cu timpul sentimentele pentru acea persoana se pot 'imprastia"

happy

| xanderblackx a răspuns:

Nu-i asa ca e formulata ca prost intrebarea? sincer acum, de ce sa ac in asa fel incat sa nu-mi mai pese de cineva pe care-l iubesc? poate un anume baiat de care te-ai despartit (dupa cate imi dau seama el ti-a dat papucii) iar tu inca il mai iubesti si vrei sa-l uiti? zic corect? presupunand ca da. o modalitate ar fi sa iesi foarte mult pe afara, cu prietenele, sa-ti petreci notpi cu ea mai buna prietena, la tine, la ea, sa povestiti... sa intalnesti alt baiat...etc. numai bine

| Molecula a răspuns:

E foarte greu. Cu totii trecem prin asta. Cand te gandesti la el incearca sa iti imaginezi ca ti-a facut ceva pentru care nu poti sa il ierti, sau alt ceva dar e zic sa lasi totuk sa curga de la sine. Si eu am trecut prin asa ceva ci si dupa 4 ani imi mai trece acea persoana prin minte, numai ca ma bucur ca nu mai am aceleasi sentimente pentru ea. Asta este, trebuie sa ai rabdare sa treaca timpul.

| Albãstriţaxx a răspuns:

E aproape imposibil rolling eyes

| TanyaTanny a răspuns:

Cam imp faza cu indragostitu de altu am fost impr vreo...3 ani si de 2 suntem desp...sad

| TanyaTanny a răspuns:

Si mai e cv cea mai buna prietena a mea e chiar sora lui...sad

| TanyaTanny a răspuns:

Adica mai bine va povestesc cum a fost tot, eu cu el ne cunoastem de cand eram in scutece, cand am mai crescut a inceput sa imi placa de el si o vreme si el se comporta foarte ciudat fata de mine, i-am spus ce simt, am fost impreuna timp de cam 3 ani,in timpul relatiei el era foarte "exigent"(gelos) si intr-o zi imi spune ca stie tot ce am facut eu cu sora-sa si se desp de mine,eu cu ea, pe-atuci abia ne vorbea, dupa ce ne-am desp el s-a resemnat foarte rapid, de par ca nu i-ar pasa, cea mai buna prietena a lui e verisoara mea da e cu~ 6 ani mai mica de cat el, ii zice tot, desigur, el stie ca ea nu isi poate tine gura si imi zice dupa aia tot mie.Cand ea l-a intrebat daca mai simte cv pentru mine el a zis ca nu.Ii tot spune ei ca afacut *** cu una in masina sichestii de genu,desi mai nimeni,in afara de mine nu il crede in stare de asa ceva pentru ca e mult prea cuminte pentru a face "prostii". Toti imi spun sa incerc sa il recuceresc,dar sincer nu prea mai am cu, m-a sters de pe fb, nu-mi rasp pe mess, nu imi citeste mesajele de pe tel, nici nu imi rasp...Eu sunt genu care nu renunta usor, dar de data asta, nu stiu cum sa ii pot vb sa vad ce s-a intamplat, de ce sa desp de mine. Familia lui, inca de 2 ani nu stie ca ne-am desp, toti cred ca inca, suntem impreuna chiar daca eu le-am spus adevarul, el mereu ma contrazice, si nu stiu dc.As vrea sa nu il uit, dar nu pot face alt cv, e cam singura modalitate, nu stiu cum sa porocedez daca stiti voi si ma puteti ajuta, va rog dati-mi niste sfaturi sad

| Adriiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Nu poti. happy Sau poate ca poti cu timpul. dar stii cum se zice, timpul nu vindeca, doar trece.

| Jr._Mihai_1998 a răspuns:

De dai la altu si incepi sal iubesti pe ala