| JenniferJannet a întrebat:

Cum reusesc sa ii conving pe parinti sa mi iau o pisica?

Răspuns Câştigător
| CosminCSM00 a răspuns:

Arata-le ca poti sa ai grija de ea, si ca in acelasi timp poti si invata. de cele mai multe ori parintii lu le i-au copiilor pisici sau catelusi cu gandul ca nu or sa mai invete. daca te-am ajutat funda

3 răspunsuri:
| HepiBăluns a răspuns:

Eu iti recomand sa nu...Si eu vreau un bichon,dar m-am lamurit.Le cade parul si poti sa-l inhalezi tu,au o gramada de capuse si purici(pe scurt,le trebuie baie speciala cu toate minunile de solutii anti purici si capuse),trebuie sa ii piepteni tot timpul,sa ii duci la plimbare dimineata la prima ora,la amiaza, dupa-amiaza si seara sau sa il dresezi sa faca la cutia luihee hee In fine, e greulaughing

| JenniferJannet explică (pentru HepiBăluns):

Da.asta estee la bichon da la puii de pisica nu e chiar asa am o prietena care are si nu are nici purici njici capuse nici nimic.a avut o zgarda care o ajuta s a tina departe puricii

| HepiBăluns a răspuns (pentru JenniferJannet):

Mda,ai dreptate.Dar depinde, nu se stie niciodata.Ia-i o zgarda din aia si fa-i baie cum ti-am zis eu si o sa fie binebig grin