| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa devin mai optimista? Mereu ma vait ca ba sunt prea grasa, ba prea urata, iar cateodata, foarte rar, imi place cum arat si sunt multumita de mine, dar doar pentru o perioada foarte scurta. Si in ultimul timp nu ma mai bucur asa de mult de un lucru de care ar trebui de fapt sa ma bucur pentru ca stiu ca imi place foarte mult. Ce sa fac?crying(((Cateodata am impresia ca nimeni nu ma intelege. Nu stiu ce e cu mine.Mereu am fost genul vesel, mai "nebuna", zambitoare. N-am fost niciodata emo sau altceva asemanator! Pls, dau funda!happy

Răspuns Câştigător
| AsianKiduu a răspuns:

Stiu cum e, asa am fost si eu pana acum putin timp, imi gaseam numai defecte si ma vedeam foarte urata!straight face Trebuie sa fii indiferenta de ce spun cei din jur, Esti grasa? Si ce? Te condamna cineva? Cat despre iubire, crede-ma cine te va iubi te va iubi asa cum esti. Trebuie sa ai incredere in tine, sa te gandesti ca, poate ca nu arat asa bine, dar am calitati pe care altii nu le au, si daca te simti tu mai bine, poti sa te imbraci mai bine, dar sa nu exagerezi, ca sa nu zica ceilalti ca esti o mofturoasahappy Si, daca te simti plictisita si lipsita de viata, incearca sa iti suni o piretena si sa iesiti undeva, la un suc, nu stiu, depinde ca varsta ailaughing si incearca sa razi si sa te amuzi la fiecare chestie, cat o fii ea de mica, crede-ma. iti va aduce multa bucurie!happy Gandeste-te ca incepe scoala, ca o sa iti intalesti colegii, prietenele, ce te-ai face fara ele? cu cine ai mai sta la "barfe"? Nu e nimic cu tine, sa zicem ca te-a afectat caldura.laughing Good luck and don't worry, be happy!big grin

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu ti face griji ca nu esti singura care are probleme de eroare la capitolu,, optimism,,

| Valisha18 a răspuns:

Buna! Pai, in loc sa te gandesti la ce nu ai sau la ceea ce te nemultumeste, gandeste-te la lucruri pozitive: esti mai grasuta, asta inseamna ca mananci, unii oameni nu au parte de prea multa mancare, ai o casa unde traiesti, ai calculator din moment ce scrii asta, si cunosc o fata care nu are. Sau priveste viata ca un joc. Daca te-ai ingrasat spui ups, am pierdut nivelul asta, lasa ca-l iau de la capat. Nu pune la suflet ceea ce nu conteaza. Invata sa observi partea plina a paharului. Te pup!

| ioanaioana a răspuns:

Nu te mai gandi la corpul tau si invata sa te accepti asa cum esti; si socializeaza mai mult-asta o sa te faca sa fii mai vesela

| andreisandu28 a răspuns:

Poate esti grasa

| helllauuu a răspuns:

Mai in primul rau scrieti toate calitati pe o foaie si punele in valoare, poate asa iti vei rekpata increderea in sine big grin incearca sa te cunostiwinking

| TheAlexandra a răspuns:

Trebuie sa inveti sa te iubesti asa cu esti ~~~~ te inteleg eu pateam la fel... dar tebuie sa te gandesti ca sunt uni oameni care nu pot fi ca tine oameni care sau nascut fara auz sau mai stiu eu ce... gadestete ca nu trebuie dect sa te iubesti tu pe tine! esti perfecta asa cu esti deci invata sa te iubesti!winking aici te pot ajuta si prieteni care te acepta asa cu estiwinking gandeste ca esti perfectawinking funda?batting eyelashes