| NesquikDuoSpecial a întrebat:

Cum sa dresezi un catel (nici de varsta mica dar caregoric nici adult. Adica cum sa rasp. La comanda "sezi", "vino" etc. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Dragonfly6 a răspuns:

Foloseste cuvinte foarte CLARE (iti sugerez sa folosesti "jos" in loc de "sezi" ) si sa le spui tare (dar nici chiar sa zbieri la el sa se sperie). Cat de repede va dura sa-l inveti depinde de rasa.

3 răspunsuri:
| P1x3lMD a răspuns:

Pentru a dresa un ciine incearca sa citesti o carte speciala.Cu 2-3 sfaturi nu faci nimic.Dar inainte de a apuca sa stii ca acest lucru necesita foarte multa rabdare pe o perioada lunga de timp de aceea daca nu esti sigura mai bine nu te apuca.

| AlexutzuAlex a răspuns:

In primul rand salut, in al doilea trebuie sa il duci la o scoala de dresaj si poate dupa o sa raspunda la comenzile,, sezi!" etc funda?

| NesquikDuoSpecial explică (pentru AlexutzuAlex):

Nu iti dau fundita pentru. ca nu m-ai ajutat "trebuie sa il duci la o scoala de dresaj"! laughing
Eu ma refeream cum il pot invata EU! L-am invatat cateva miscare deci nici sa nu te aud ca zici n-ai cum fara dresor".