| madalyna a întrebat:

Cum sa fac sa-i spun unui baiat ca il plac? Nu stiu sigur daca sentimentul e reciproc dar tot ce stiu ie ca il plac din ce in ce mai mult. Mi-e teama sa-i cer prietenia deoarece fosta lui prietena este amica mea si ea inca mai tine la el si eu nu vreau sa ma cert cu ea si sa spuna ca i-am "furat"prietenul. Oare ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie.
dupa parerea mea ai doar doua alternativeȘ
1. vorbeste mai intai cu ea si explica-i ca si tu simti ceva pentru el si poate va intelege, apoi spune-i lui, daca nu ai tupeu face 2 face spune-i pe mess sau scrie-i un biletel sau spune-i cuiva de incredere sa vorbeasca cu baiatul.
2. spune-i lui mai inati ( cum am scris mai sus ) si daca vrea sa fiti impreuna fa cumva sa nu afle prietena ta. veti avea o relatie secreta, va fi distractiv.
pentru oricare din variante ar fi mai dragut daca ai profita de valentines day pentru a o pune in practica
sper ca te-am ajutat :Xlove struck:X

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania are nevoie de tine in situl cu cea mai mare expunere internationala ,sute de mii de oameni pot schimba imaginea tari sale .tensionat si distractiv,e locul potrivit.
Romania are nevoie de tine!
http://www.erepublik.com/en/referrer/lostROsoul